Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zavedenie eura na Slovensku pokraèuje bez problémov a pod¾a plánu. Ako ïalej vyplýva z výsledkov prieskumu Eurobarometer, ktorý dnes zverejnila Európska komisia (EK), 1. januára veèer malo 24 % obyvate¾ov vo svojich peòaženkách prevažne alebo iba eurobankovky. Bratislava, 2. január 2009. Foto: SITA
ilustračné: SITA
12. mája 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Mesto si chce zobrať úver na investície vo výške štyri milióny eur

Mesto Nitra si chce zobrať ďalší úver na investície vo výške štyri milióny eur. Vlani si zobralo dva trojmiliónové úvery, ktoré použilo napríklad na rekonštrukcie základných škôl, opravy ciest a chodníkov.

Nový úver chce použiť na dofinancovanie zriadenia novej Materskej školy Dobšinského, druhú etapu výstavby cintorína na sídlisku Chrenová, dobudovanie kanalizácie, výstavbu bytov na Súľovskej ulici a druhú etapu opravy miestnej komunikácie Wilsonova.

Návrhom na prijatie úveru sa budú zaoberať mestskí poslanci na zastupiteľstve, ktoré bude 18. mája. Ako sa píše v návrhu, ktorý predkladá primátor Jozef Dvonč, úver by mesto vyčerpalo do polovice roka 2018 a splácalo 60 mesiacov – od januára 2018 do decembra 2022. Celkové bankové záväzky mesta by k 31. decembru 2017 dosiahli 23,7 milióna eur, čo predstavuje podiel 42,42 percenta k bežným príjmom.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X