Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pesia zona navrh titulka.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: GoogleMaps
13. novembra 2020 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mesto chce zo schváleného úveru predĺžiť pešiu zónu až po OC Mlyny

Prestavba by mala byť realizovaná v niekoľkých etapách, pričom prvá bude vyhlásenie architektonickej súťaže.

Mesto má v pláne financovať z úveru aj predĺženie pešej zóny, čo by malo pomôcť zlepšiť bezpečnosť aj komfort. Vzniklo by tak prepojenie pre chodcov a to medzi pešou zónou a prestupným uzlom pri OC Mlyny.

Ako uvádza mesto v tlačovej správe, obnova promenády by mohla napomôcť k oživeniu terajšej pešej zóny, čím tak má vzniknúť moderný a živý priestor 21. storočia so vzrastlou zeleňou, cyklotrasou, tieňom, mobiliárom, vodnými prvkami a letnými terasami.

Vizuálne bude priestor vnímateľný už z hlavnej križovatky, čo priestoru dáva predpoklad prilákať aj návštevníkov obchodného centra,“ informovalo mesto.

Prestavba by mala byť realizovaná v niekoľkých etapách, pričom prvá bude vyhlásenie architektonickej súťaže. Vďaka tej by sa malo nájsť najlepšie riešenie pre vznik tohto priestoru. Po výbere vhodného návrhu by mesto pristúpilo k vypracovaniu projektovej dokumentácie pre realizáciu stavby.

Súbežne s priebehom súťaže bude priestor dočasne až do doby stavebnej realizácie dopravne upravený, doplnený mobiliárom a mobilnými prvkami zelene a oživený letnými terasami, aby si obyvatelia mohli postupne zvyknúť na jeho novú podobu a aby mohli byť doriešené aj posledné detaily finálneho riešenia,“ dodáva mesto.

Pred začiatkom stavebných prác bude dočasne zariadenie presunuté na iné miesto v Nitre, kde bude dočasne oživovať priestor.

Investícia zahŕňa: súťaž návrhov, PD, reorganizáciu dopravy a dočasné riešenie formou mobiliáru.

Pesia zona navrh.jpg
Foto: GoogleMaps

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X