Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
Nitra cyklotrasa 3
ilustračné: © NitraDen.sk
7. septembra 2017 Správy NitraIné od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Mesto chce vybudovať ďalšie tri cyklotrasy za dva milióny eur

Mesto Nitra chce vybudovať ďalšie tri cyklotrasy za takmer dva milióny eur, peniaze chce získať z eurofondov.

Mestskí poslanci na štvrtkovom zastupiteľstve schválili, že radnica predloží žiadosti o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu na projekty cyklotrás Mlynárce – Diely – Klokočina, autobusová stanica – Štúrova ulica a Nitra – Dražovce. Spolufinancovanie mesta bude vo výške piatich percent z celkových oprávnených výdavkov na projekty.

Najnákladnejším z týchto projektov bude cyklotrasa Mlynárce – Diely – Klokočina, kde celkové výdavky predstavujú takmer 1,5 milióna eur. Cyklotrasa medzi autobusovou stanicou a Štúrovou ulicou má stáť zhruba 220-tisíc eur a cyklotrasa z Nitry do Dražoviec zhruba 260-tisíc eur. Žiadosti mesto predloží v druhom kole výzvy, ktorú vyhlásilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X