Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97475_romovia
ilustračné. © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
25. apríla 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

Mesto chce riešiť problémy s Rómami ich výchovou. Pri školách chce zriadiť komunitné centrá

Mesto chce riešiť problémy s Rómami ich výchovou a vedením k správnym návykom už od základných škôl. Na nedávnom internom stretnutí vedenia mesta s poslancami sa hovorilo o tom, že v pri školách, ktoré navštevuje veľa rómskych detí, by mali vzniknúť komunitné centrá.

Predbežne sa hovorilo o ZŠ Krčméryho pod Kalváriou, ZŠ Ščasného v Dražovciach a ZŠ Novozámocká v Krškanoch. „Bude nutné vytvoriť pri týchto školách komunitné centrá, aby sme zlepšili životnú úroveň celej tejto menšiny, ale aby sme zároveň vzdelávali aj rodičov a týmto umocnili aj vzťah rodič – dieťa. Pretože keď dieťa vidí doma iné správanie ako v škole a väčšinu času strávi doma, tak sa vracia k svojim starým návykom,“ povedal viceprimátor Ján Vančo.

Veľmi dobré výsledky má podľa neho materské a komunitné centrum na Orechovom dvore, ktoré vedú rehoľné sestry a pracovníci mesta. Pozitívny dopad má aj pôsobenie terénnych sociálnych pracovníkov. Rómske deti z Orechovho dvora vozí zadarmo do školy školský autobus. „Mesto Nitra vynakladá finančné prostriedky na to, aby sme deti z tejto komunity dostali za vzdelaním. To je alfa a omega, aby dostali vzdelanie. Inak by z tejto lokality nešli do školy. Platí to jednak mesto Nitra a prispieva na to aj Maltézsky rád,“ povedal Vančo. Nedávno na mestskom zastupiteľstve rezonovala informácia, že školský autobus sprevádza pracovník súkromnej bezpečnostnej služby. Dôvodom je, že sa tu stali viaceré prepadnutia. S cieľom ochrániť vodičov a udržať poriadok si dopravný podnik Arriva Nitra najal SBS-kára.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X