Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skládka, odpad
Foto: ilustračné, SITA
16. mája 2020 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Mesto chce poznať váš názor na nakladanie s odpadom, vyjadriť sa môžete v dotazníku

Otázky dotazníkového prieskumu sú zamerané napríklad na ochotu triediť jednotlivé zložky odpadu, na nakladanie s bioodpadmi z kuchyne alebo zo záhrady.

Nitra zisťuje dotazníkovým prieskumom názory obyvateľov na systém nakladania s odpadmi v meste. Vedenie mesta podľa viceprimátora Miloslava Špotáka potrebuje poznať názory a potreby občanov a následne systém nakladania s nimi zlepšovať. Cieľom je tiež nájsť ďalšie možnosti zhodnocovania niektorých druhov odpadov, prípadne predchádzania ich vzniku.

Otázky sú zamerané napríklad na ochotu triediť jednotlivé zložky odpadov, na nakladanie s bioodpadmi z kuchyne alebo zo záhrady, ale aj na možnosť zavedenia komunitného kompostovania na sídliskách. Dotazník nájdete tu.

V súčasnej dobe je problematika odpadov, predovšetkým separovania a kompostovania, či tzv. ZERO waste často diskutovaná téma medzi obyvateľmi i odborníkmi. Boli by sme radi, keby sa podiel vyseparovaného odpadu v Nitre zvýšil. Je pre nás veľmi dôležité vedieť, čo obyvatelia o tejto problematike vedia, čo očakávajú od mesta a či separujú, prípadne či plánujú odpad separovať,“ povedala mestská poslankyňa Jarmila Králová, ktorá dotazníkový prieskum iniciovala.

Otázky vypracovala pracovná skupina, ktorá vznikla pri komisii Mestského zastupiteľstva v Nitre pre životné prostredie, verejný poriadok a komunálne činnosti.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X