Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nevypravene spoje mhd nitra 7 1.jpg
ilustračné: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
19. októbra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Mesto chce pokutovať Arrivu sumou 1 500 eur za každý vynechaný spoj

Mesto Nitra chce zapracovať do zmluvy s dopravným podnikom Arriva Nitra dodatok, ktorý stanoví pokutu za vynechanie spojov MHD. Podľa návrhu, ktorým sa budú zaoberať mestskí poslanci v pondelok 23. októbra na mimoriadnom mestskom zastupiteľstve, by zmluvná sankcia mala byť 1 500 eur za každý spoj vynechaný vinou dopravcu. Radnica sa k tomuto kroku rozhodla pristúpiť pre pretrvávajúce masívne výpadky spojov pre nedostatok vodičov.

Poslanci budú na zastupiteľstve schvaľovať upravený cestovný poriadok, ktorý by mal platiť od 23. októbra dovtedy, kým sa dopravcovi podarí vyriešiť problém s nedostatkom vodičov. Predložený návrh počíta s úpravou cestovného poriadku na linkách 1, 8, 13, 18, 24, 32, 33. Niektoré spoje by sa zrušili, pri iných sa zmenia intervaly z desiatich na 20 minút alebo z 30 na 60 minút. „Na zabezpečenie plného stavu by sme potrebovali 20, ideálne až 30 nových vodičov,“ povedal Vladimír Šimko zo spoločnosti Arriva Nitra.

Noví vodiči sa v súčasnosti školia, časť z nich je z Ukrajiny. Dopravný podnik predpokladá, že problém s nedostatkom vodičov sa mu podarí vyriešiť do konca roka 2017, potom sa chce vrátiť k bežnému cestovnému poriadku.

Úpravou cestovného poriadku sa poslanci zaoberali už na zastupiteľstve 12. októbra. Návrh vtedy vrátili na dopracovanie a odporučili primátorovi zvolať do siedmich dní mimoriadne mestské zastupiteľstvo. Dočasný cestovný poriadok má zabezpečiť, aby občan, ktorý príde na zastávku, vedel, kedy mu pôjde najbližší autobus. Rozpis spojov by na zastávkach prelepili. V súčasnosti totiž dopravca informuje o výpadkoch spojov len na internete, pričom zmeny robí ešte aj v priebehu dňa. Obyvatelia sa sťažujú, že často stoja na zastávkach zbytočne alebo čakajú dlhý čas.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X