Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rozostavaný City Park v Nitre
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
25. apríla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Mesto chce podporiť dostavbu City Parku prenájmom parkoviska, rozhodne o tom vo štvrtok

Mesto Nitra chce prenajať parkovisko v areáli bývalých kasární pod Zoborom spoločnosti Euro City Park, ktorá zastrešuje výstavbu obchodno-zábavného centra City Park Nitra.

Betónový skelet rozostavaného centra stojí na brehu rieky Nitry už deväť rokov. Dodatočné stavebné povolenie vyprší spoločnosti Euro City Park 30. júna. Do tohto termínu má v nájme aj 250 miest na parkovisku pred Zimným štadiónom, ktoré sa mali využiť na parkovanie vozidiel počas výstavby. Ročné nájomné predstavuje 3 000 eur.

Spoločnosť Euro City Park požiadala mesto o predĺženie nájmu do 31. decembra 2017 s tým, že chce centrum dostavať. Rozhodovať o tom budú mestskí poslanci vo štvrtok na zastupiteľstve. „Ak nájomcovi nebude umožnené predĺženie nájmu, stavebný úrad nariadi odstránenie stavby City Park Nitra,“ píše sa v materiáli, o ktorom budú rokovať poslanci.

Hlavný architekt mesta, Výbor mestskej časti Staré mesto aj mestská komisia pre financovanie, správu majetku a podnikateľskú činnosť sa však vyjadrili proti predĺženiu súčasného nájmu. Primátor Jozef Dvonč preto na zastupiteľstvo predkladá návrh na prenájom iného pozemku pre Euro City Park v areáli bývalých kasární pod Zoborom. „Mesto Nitra má záujem o dostavbu rozostavanej stavby pri brehu rieky Nitra a preto hľadá možnosti prenájmu parkovacej plochy pre stavebníka,“ píše sa v dôvodovej správe. Výška nájomného v návrhu nie je, rozhodovať o nej budú poslanci.

Spoločnosť Euro City Park zmenila projekt a v súčasnosti vyberá spracovateľa architektonickej štúdie. „Nevidím reálne, že by sa začalo stavať tento rok, aj keď by to bolo ideálne. Na budúci rok by sa výstavba mala rozbehnúť už určite, ak všetko pôjde hladko,“ povedal začiatkom apríla podpredseda predstavenstva spoločnosti Euro City Park Peter Kuliffay.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X