Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Novozamocka maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.sk
20. marca 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Mesto chce odkloniť tranzitnú dopravu z Krškán kruhovým objazdom

Tranzitnú dopravy z nitrianskej mestskej časti Krškany by mohol odkloniť kruhový objazd, ktorý by vznikol na výjazde z rýchlostnej cesty R1 Nitra – Juh. Navrhuje to primátor Jozef Dvonč, ktorý nechce čakať na preložku cesty I/64 Nitra – Komjatice, ale riešiť Krškany už teraz.

Cez túto mestskú časť vedie hlavný cestný ťah z Nových Zámkov a denne sú tam zápchy. Existuje obava, že s príchodom automobilky Jaguar Land Rover sa môže situácia ešte zhoršiť. Ako informoval primátor, na kruhový objazd existuje štúdia, ktorú zaobstarala Granvia a súvisí ešte s dostavbou R1. Obsahuje dva varianty. „Veľmi by nám to pomohlo. Keby bol kruhový objazd, tak by sme vylúčili všetky autá od Nových Zámkov, ktoré nemusia ísť do Nitry,“ povedal Dvonč.

Materiál má rezort dopravy

Materiál, ktorý navrhuje opatrenia v oblasti dopravy v Nitre, pripravilo mesto v spolupráci s Nitrianskym samosprávnym krajom a Jaguarom Land Rover na plánované výjazdové rokovanie vlády SR, ktoré malo byť 14. marca v Nitre. Nakoniec sa však nekonalo. Materiál má podľa Dvonča v súčasnosti k dispozícii rezort dopravy.

Ako uviedla hovorkyňa rezortu Karolína Ducká, ministerstvo dopravy, ako aj Slovenská správa ciest si uvedomujú nedostatky na tejto komunikácií, avšak realizácia preložky I/64 Nitra – Komjatice závisí od finančného krytia. „My upozorňujeme, či už pri príprave štátneho rozpočtu alebo strategických dokumentov, na potrebu rekonštrukcie ciest I. triedy a apelujeme na navýšenie finančných zdrojov do budovania cestnej infraštruktúry,“ skonštatovala.

Na preložku I/64 Nitra – Komjatice je spracovaná dokumentácia pre územné rozhodnutie, ktorú však treba aktualizovať. „Táto stavba nemá zabezpečené financovanie ďalšej prípravy a výstavby. Celkové náklady predstavujú približne 220 miliónov eur a bolo by potrebné okrem ďalších procesov zabezpečiť napríklad dokumentáciu pre stavebné povolenie, výkup pozemkov,“ dodala Ducká.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X