Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DVONÈ: Rozhovor pre agentúru SITA
DVONÆ: Rozhovor pre agentúru SITA Predseda ZMOS-u (Združenie miest a obcí Slovenska) Jozef Dvonè poèas rozhovoru pre agentúru SITA. Bratislava, 5. december 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
13. decembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

Mesto chce na budúci rok investovať do opráv športovísk

Nitra 13. decembra – Ako uviedol nitriansky primátor Jozef Dvonč, tento rok radnica na opravy nevyčlenila žiadne väčšie sumy. V roku 2014 sa to má zmeniť. „Pre ďalší rok sme vyčlenili pre tieto opravy približne 91.000 eur. Čas peňazí pôjde na tenisový areál a časť pôjde na hokejový štadión,“ uviedol Dvonč.

Na nutnosť údržby a opráv športových objektov upozorňuje aj riaditeľ Správy športových a rekreačných zariadení Miloš Dovičovič. Mnohé z nich sú podľa jeho slov v havarijnom stave, niektoré dokonca na hranici deštrukcie. „Je nutná ich postupná rekonštrukcia. Mnohé budovy sú mimoriadne energeticky náročné. V mestských kúpeľoch je obrovský únik tepla. Naopak, veľký prienik tepla je na zimnom štadióne, kde sú hlavne na začiatku sezóny obrovské náklady na výrobu ľadu. V júli je to často denne 900 až 930 eur,“ skonštatoval Dovičovič.

Mesto sa zaberá aj projektom rekonštrukcie futbalového štadióna. Na tento účel chce využiť štátnu dotáciu, ktorá súvisí s rozhodnutím vlády podporiť rekonštrukciu a modernizáciu futbalových štadiónov na Slovensku. „Futbal je preto riešený osobitne. V zmysle doplnenia tej vládnej dotácie. Tam to treba vidieť tak, že pokiaľ by prišla tá dotácia zo štátu v hodnote 2,4 milióna pre mesto Nitra, tak budeme musieť urobiť nejaké prípravné práce ešte v roku 2014. Na ďalšie roky potom bude potrebné naplniť rozpočet tak, aby sme túto investíciu doplnili na pomer 60 percent nákladov štátu a 40 percent vlastné prostriedky mesta,“ vysvetlil Dvonč.

Mesto sa prípravou na rekonštrukciu futbalového štadióna zaoberá už dlhší čas. Mestskí poslanci ešte v marci vyčlenili na projektovú dokumentáciu 100.000 eur. Ako vtedy vysvetlil viceprimátor Štefan Štefek, na pleciach mesta leží okrem prípravy projektovej dokumentácie aj odstránenie starých stavieb, vybudovanie zázemia pre hostí, zabezpečenie vyhrievania trávnika a výmena zavlažovacieho zariadenia. „Dnes je preto veľmi ťažko odhadnúť tú čiastku, ktorá bude na tieto práce potrebná. Predpokladám, že pokiaľ budeme na takúto investíciu hľadať prostriedky, tak by mali byť len z predaja dubiózneho majetku,“ uviedol v marci Štefek.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X