Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
14. decembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Mesto bude v roku 2018 hospodáriť s vyše 60 miliónmi eur

Mesto Nitra bude v roku 2018 hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške viac ako 60 miliónov eur. Návrh viacročného rozpočtu na roky 2018, 2019 a 2020 dnes schválili mestskí poslanci na zastupiteľstve.

„Predpokladám, že rozpočet je dobrým východiskom pre budúci rok a budeme môcť ešte v rámci posledného roku pred komunálnymi voľbami niečo v Nitre vybudovať,“ povedal pre médiá primátor Nitry Jozef Dvonč.

Medzi najvýznamnejšie investičné akcie v budúcom roku bude podľa neho patriť najmä rekonštrukcia futbalového štadióna, projekty v oblasti dopravy, opravy komunikácií a projekty z Integrovaného regionálneho operačného programu, ako je napríklad výstavba cyklotrás, ktoré bude mesto spolufinancovať.

Spolu 65,7 percenta z celkových príjmov rozpočtu na rok 2018 predstavujú daňové príjmy. V rámci výdavkov pohltí najviac peňazí odbor školstva, mládeže a športu, a to 43,7 percenta z rozpočtu mesta. Financie pôjdu na chod základných a materských škôl, dofinancovanie neštátnych a iných školských zariadení v meste, chod športových zariadení, ale aj na dotácie pre športové kluby. Poslanci zároveň schválili pozmeňovací návrh, ktorý definoval investičné akcie v jednotlivých mestských častiach v celkovej výške 1,4 milióna eur. „Každý výbor mestskej časti dostal 200-tisíc eur a mohol si navrhnúť akcie, ktoré by sa mali budúci rok realizovať,“ priblížil Dvonč.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X