Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Umývadlá
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
1. marca 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mesto bude opravovať havarijné stavy v základnej aj materskej škole, tieto sa dočkajú opráv

Mesto bude opravovať havarijný stav v dvoch nitrianskych školských, respektíve predškolských zariadeniach, vypláva to zo zmlúv, ktoré boli zverejnené na stránke Nitry.

Základná škola Škultétyho sa dočká opravy havarijného stavu sociálnych zariadení, pôjde o prvú etapu opráv. Stane sa tak na základe cenovej ponuky, ktorá bola mestu predložená 15. februára 2018.

Zhotoviteľom práce bude nitrianska spoločnosť TITANIC, ktorá sa podľa zmluvy zaviazala vyhotoviť dielo vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť. Termín zahájenia prác je stanovený do desiatich dní od výzvy objednávateľa, teda mesta Nitra. Predpokladaný termín ukončenia zmluva stanovuje do augusta tohto roka.

Cena za opravy bola stanovená na sumu 98.851,04 eur bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 19.770,21 eur, sa tak celková hodnota vyšplhá na 118.621,25 eur.

Podľa zverejneného dokumentu je záručná doba na dielo 24 mesiacov a plynúť začína dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Havarijný stav v ZŠ Škultétyho nebude jediným, v podobnom stave sa nachádza podľa zmluvy aj Materská škola Zvolenská. Tam sa zas bude opravovať havarijný stav dvoch súborov sociálnych zariadení a umyvární a zamestnaneckých sociálnych zariadení.

Oprava tohto školského zariadenia sa uskutoční na základe cenovej ponuky z dňa 15. februára 2018. Práce vykoná spoločnosť TONAL. Realizácia opráv je naplánovaná do desiatich dní od výzvy objednávateľa. Termín ukončenia prác bol stanovený do júna 2018.

Firma TONAL zinkasuje za opravy necelých 50-tisíc eur. Ako uvádza zmluva, cena bola stanovená na 39.265,33 eur bez DPH. Po prirátaní platnej dane (7.853,07 eur) sa tak celková suma vyšplhá na 47.118,40 eur.

Podobne ako aj v prvom prípade, záručná doba na dielo je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. Firme plynú podpisom zmluvy aj ďalšie povinnosti. Nedodržaním zmluvných podmienok hrozia finančné pokuty ako mestu tak aj zhotoviteľovi.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X