Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
hrad, cirkev
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
7. februára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Mesto a Biskupstvo Nitra uzavrú memorandum o spolupráci. Čo z toho vyplynie?

Mesto Nitra a Rímskokatolícka cirkev – Biskupstvo Nitra uzavrú memorandum o spolupráci. S návrhom na podpísanie memoranda prišlo biskupstvo, mestskí poslanci návrh odsúhlasili.

Memorandum bude deklarovať spoluprácu v oblasti rozvoja, prehlbovania a ochrany kultúrneho, duchovného a národného dedičstva. Ďalej sa bude týkať oblasti sociálnej a charitatívnej služby, podpory školstva a mládeže, cestovného ruchu, vzájomného majetkového vysporiadania a šírenia dobrého mena Nitry. Podpísanie dokumentu nebude mať dopad na rozpočet mesta.

Biskupstvo aj mesto sa v memorande zaväzujú určiť hlavného koordinátora zodpovedného za komunikáciu s druhu stranou. Biskupstvo sa podpisom okrem iného zaviaže v maximálnej možnej miere sprístupniť svoje objekty a priestory na realizáciu aktivít, ktoré súvisia s deklarovanými oblasťami spolupráce. Mesto by malo napríklad aktívne poskytovať pomoc a podporu biskupstvu pri tvorbe projektov v záujme získavania grantových, sponzorských alebo iných prostriedkov. Taktiež by malo v rámci svojich možností podporovať zariadenia biskupstva určené pre pomoc a službu chudobným, chorým a trpiacim.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X