Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skolka.jpg
ilustračné: pixabay.com
10. júna 2019 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Mestá a obce nitrianskeho kraja vytvorili z eurofondov dve stovky miest pre škôlkarov

Ďalšie miesta v materských školách pribudnú v najbližšom čase.

Mestá a obce Nitrianskeho kraja rozširujú z peňazí Európskej únie kapacity materských škôl. Spolu získali 7,9 milióna eur na 31 projektov. „K máju 2019 je ukončených 13 projektov, ktoré spolu vytvorili 201 nových miest pre deti v mestách a obciach Zlaté Moravce, Vráble, Palárikovo, Starý Tekov, Nové Sady, Tesárske Mlyňany, Machulince, Beladice, Močenok, Bátovce, Komjatice, Veľké Zálužie a Babindol,“ informovala hovorkyňa predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Oľga Prekopová.

Krajské mesto Nitra má v súčasnosti v tejto oblasti rozbehnuté dva projekty. Vo výstavbe je nová Materská škola Dobšinského v areáli bývalých kasární pod Zoborom. Hotová by mala byť v januári 2020. Mesto získalo na projekt vyše 916-tisíc eur z Integrovaného regionálneho operačného programu, náklady budú 2 177 090 eur bez DPH. Nová škôlka pomôže naplniť nepostačujúce kapacity v mestských predprimárnych zariadeniach. Bude v nej 144 miest v šiestich triedach.

Ďalšia materská škola vznikne úpravou nevyužitých priestorov Základnej školy Na Hôrke 30. Mesto získalo na tento účel nenávratný finančný príspevok 286-tisíc eur. Materská škola Na Hôrke 30 bude mať kapacitu 45 miest. Budú v nej dve triedy, pričom v jednej bude 24 detí a v druhej 21. Stavebné práce by sa mali začať po ukončení verejného obstarávania na dodávateľa, ktoré sa už koná.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X