Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Menu na vikend nr.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
7. septembra 2017 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk

Menu na víkend: Jedno podujatie lepšie ako druhé nájdete v tohtotýždňovej ponuke

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Deň otvorených dverí v Štátnom archíve

DOD bude spojený s tematickou výstavou Cestovanie a sťahovanie v minulosti. Na programe je prehliadka archívu a archívnych depotov (do depotov vstup každú hodinu), výstava najzaujímavejších archívnych dokumentov, informácie o činnosti a úlohách štátneho archívu, program pre deti, o 12.30 hod prednáška PhDr. Milana Beleja, CSc. Vysťahovalectvo zo Slovenska a jeho odraz v archívnych dokumentoch. DOD sa koná v piatok od 8. do 15. hodiny.

Otvorenie Dní európskeho kultúrneho dedičstva

Podujatie otvoria v piatok o 17. hodine na Nitrianskom hrade. Pripravená je diskusia s odborníkmi o význame Nitrianskeho hradu História pre všetkých a Nitriansky hrad očami ZUŠ J. Rosinského – výstava výtvarných prác a hudobný program.

Komentovaná prehliadka Kostol sv. Michala

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa bude v piatok o 13 hodine koná komentovaná prehliadka Kostola sv. Michala Archanjela. Dozviete sa tam nové poznatky z histórie.

Hornokrškanské hodové popoludnie

V sobotu sa na parkovisku pred reštauráciou U Čertici v Horných Krškanoch bude konať Hornokrškanské hodové popoludnie. Vstup je voľný.

Aby ľudia ľuďom pomáhali

V Parku pod Borinou sa v sobotu o 15. hodine uskutoční komunitné podujatie Aby ľudia ľuďom pomáhali. Zaujímavý program je pripravený pre deti i dospelých.

ŠOK Open 2017

Tretie pokračovanie charitatívneho turnaja ŠOK Open 2017 s mottom Malý turnaj s veľkou myšlienkou. Začína sa v sobotu o 8.30 hod. vo Fara Aréna na Klokočine.

Odhalené tajomstvá Oponického hradu

Komentované prehliadky spojené s prezentáciou archeologických nálezov. O Oponickom hrade sa môžete dozvedieť viac v nedeľu o 9. a o 11. hodine.

Nedeľný piknik v SPM

Slovenské poľnohospodárske múzeum opäť pozýva na piknik do múzea. Pohodové nedeľné popoludnie spestria rôzne sprievodné aktivity, hudba, divadelné predstavenie a nebude chýbať ani občerstvenie. Piknik sa koná od 13. do 17. hodiny.

Hokej je späť

O 13.30 hod. sa na začiatku Pešej zóny stretnú fanúšikovia HK Nitra a spoločne sa presunú za sprievodu bubnovej šou Campana Batucada do Nitra arény. O 14. hodine otvoria novú fanzónu, bude pripravená zábava pre deti i rodičov. O 16. hodine začne hokejový zápas Nitra – Zvolen.

Podzoborské vinobranie

Tradičné podujatie plné vône dozrievajúceho hrozna, lahodnej chuti vína a rôznych dobrôt pri známych hudobných šlágroch. V Mestskom parku na Sihoti sa zábava začne v nedeľu o 14. hodine.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X