Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Menu na vikend nr 3.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
24. mája 2018 Podujatia a akcie Nitra od © NitraDen.sk Diskusia()

Menu na víkend: Zabavia sa deti i rodičia, pripravený je zaujímavý program

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Collegium Musicum Tribute

Collegium Musicum Tribute sa zameriava na rannú tvorbu slávneho Collegia Musica na čele s Mariánom Vargom. Na koncerte zaznejú známe kúsky ako Hommage a J. S. Bach, Ulica plná plášťov do dažďa, Suita po tisíc a jednej noci, Smutná ranná električka a iné. Kapela má identický zvuk s originálom a hrá v nasledovnej zostave: gitara – Fero Homola, basgitara – Tomáš Hriň, bicie nástroje a perkusie – Tony Benedek, Nord organ – Martin Šavel. V Music a Cafe sa koncert koná v piatok o 20.30 hod. Vstupné je 5 eur.

Noc kostolov 2018

Zapojte sa do spoločnej púte po nitrianskych kostoloch. Navštívte aspoň 3 kostoly v Nitre, vyzdvihnite si kupón a vyplnený ho vhoďte do osudia pripraveného v jednotlivých kostoloch. Noc Kostolov bude v Nitre od približne 18. do 23. hodiny.

Svätourbanské zoborské slávnosti

Od piatka do nedele sa na priestranstve pred Artinom budú konať Svätourbanské zoborské slávnosti 2018. Program začne v piatok o 16. hodine a ukončený bude v nedeľu o 18. hodine koncertom Zuzany Smatanovej.

Nitránsky rínek

Moderný mestský trh, ktorý poskytne priestor šikovným malým remeselníkom, kreatívnym ľuďom a mladým umelcom, sa v sobotu od 9. do 21. hodiny koná na Svätoplukovom námestí.

Ukážky historických bojov z 2. svetovej vojny

Už túto sobotu si v areáli Slovenského poľnohospodárskeho múzea v Nitre budete môcť pozrieť ukážky historických bojov z 2. svetovej vojny. Tešiť sa môžete na vzdušný súboj vojnových lietadiel a sovietsky vojnový tank T-34.

Židovské príbehy

Činoherno-bábková inscenácia podáva vtipno-melancholickým spôsobom príbehy troch židovských detí. Tie prežívajú čas vojny rozprávaním si pútavých príbehov. Židovské príbehy boli inšpirované knihou I. B. Singera Príbehy detstva. V inscenácii sa dáva dôraz na základné ľudské hodnoty – priateľstvo, láska, rodina, viera. Určená je pre deti od 6 rokov a dospelých. Vstupné je 5 a 6 eur. Uskutoční sa v sobotu o 17. hodine v Dome Matice slovenskej.

Medzi nami

V Starej vodárni premietnu v nedeľu o 16. hodine dokumentárny film o pôrodoch a pôrodniciach na Slovensku Medzi nami. Vstupné je 6 eur. Kapacita je limitovaná na 60 ľudí.

Koncert Erszébet Windhager-Geréd

V rámci festivalu Ars Organi Nitra zahrá v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma rumunsko-rakúsky umelec Erszébet Widhager-Geréd. Vypočuť si ho môžete v nedeľu o 19. hodine.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X