Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Menu 22.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
2. júna 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Menu na víkend opäť nesklame. Pozrite sa, čo sa chystá pod Zoborom

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Vernisáž výstavy „ZA PÄŤ“

V piatok vystavia v nitrianskej Trafačke svoje práce študenti SSUŠ Nitra, oslávia tým päť rokov existencie. Program bude počas celého dňa. Začne o 10:00 h. dopoludnia a vyvrcholí o 17:00 h. vernisážou. Počas akcie bude pre účastníkov pripravený piknik s kotlíkovým gulášom a nápoje, fotoakcie, hudba či maľovanie.

Noc brazílskych melódií

Pre tých, ktorí majú radi exotiku, je tu Noc brazílskych melódií. Uskutoční sa v piatok o 20:00 h. v priestoroch kultúrneho centra Hidepark. O kvalitnú latino hudbu sa postarajú tieto zahraničné zoskupenia: IANSAMBA (Česko), PANDEIRO REPIQUE DUO (Brazília), RB VANGUARDIA (Poľsko). Vstup na podujatie je voľný.

Spartan Race Slovakia

Sobota bude priať športu. Na výstavisku Agrokomplex sa od 9.00 h. uskutočnia preteky Spartan Race Slovakia. Kto si chce zasúťažiť, na podujatie musí prísť o hodinu skôr. Dĺžka trate je minimálne 5 kilometrov a prekonať  musíte aspoň 20 prekážok. Samotné preteky budú trvať od 40 minút do 2 hodín, závisieť to bude od kondície pretekára. Na podujatí sú vítaní aj diváci, ktorí majú povolené priniesť si so sebou kamery či fotoaparáty.

Festival chutí Nitrianskeho kraja

Festival ponúkne počas soboty bohatý program. Od 14:00 do 22:00 h. budete môcť na Svätoplukovom námestí ochutnať gastronomické špeciality, ročníkové vína či špeciality vyrobené z jahôd. Nebudú chýbať hudobné vystúpenia, predvedie sa napríklad Ponitran, Egon Gnoth, Ľudová hudba Zobor, Saxophone Syncopators a mnohí ďalší. Od 14:00 do 20:00 h. sa v rámci podujatia uskutoční aj medzinárodný festival bubnov a perkusií Drumpoint Slovakia, bubenícky sprievod pôjde cez pešiu zónu.

Oslávte Deň detí v Univerzitnom viváriu

V sobotu môžu deti dodatočne osláviť svoj sviatok v Univerzitnom viváriu SPU. Program je pre ne pripravený od 9:00 do 17:00 h. každú celú hodinu môžu zažiť ukážky kŕmenia či možnosť kontaktu s exotickými zvieratami. Vivárium sa nachádza v areáli Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre na Tr. A. Hlinku 2. Vstup na podujatie majú deti voľný.

Oslavy Medzinárodného dňa detí v parku na Sihoti

Svoj deň môžu deti osláviť aj v nedeľu. V Mestskom parku na Sihoti sú pre ne pripravené rôzne súťaže a sprievodný program. Podujatie potrvá od 14:30 do 18:00 h. Návštevníkov čakajú atrakcie ako maskot prechádzajúci sa po parku, klaun Pepele, ukážky služobnej kynológie, sebaobrany a prevencie kriminality s Mestskou políciou, trampolíny, nafukovacie atrakcie a ďalšie. Nebude chýbať divadelné predstavenie či hudobné a tanečné vystúpenia.

Benefičný koncert žiakov SZUŠ H. Madariovej

Benefičný koncert sa uskutoční v nedeľu o 18:00 h. v nitrianskej Synagóge. Vystúpia na ňom žiaci z triedy Mgr. art. Milana Pacovského. Žiaci zahrajú skladby od Bacha, Haydna, Chopina, Schuberta, Schumanna a ďalších skladateľov. Koncert je venovaný na pomoc rodine Valentovej. Vstup naň je voľný.

Verejné korčuľovanie na Klokočine

Kto dáva prednosť športu, v nedeľu si môže ísť zakorčuľovať do hokejovej haly na Klokočine. Verejné korčuľovanie bude od 9:00 do 11:00 h. Dospelí za vstup zaplatia 2 eurá, deti do 15 rokov o polovicu menej. Za požičanie korčúľ si priplatíte tri eurá.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X