Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Menu na vikend nr 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
14. júna 2018 Podujatia a akcie Nitra od © NitraDen.sk Diskusia()

Menu na víkend: Koncerty, trochu poézie či piknik vám spríjemnia víkend

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Noc hudby

V piatok o 17. hodine sa môžete v Trafačke zabaviť pri koncertoch formácie The Smalltown Boy a Walter Schnitzelsson a vypočuť si nemý film Muž s kinoaparátom.

Júnový tanečný večer

V Dome Matice slovenskej v piatok od 18. do 24. hodiny zahrá do tanca Janissa Band. Za vstupné 5 eur sa môžete poriadne zabávať.

Open Garden Bonsai Day

V piatok od 15. do 18. hodiny môžete vstúpiť do súkromnej bonsajovej záhrady Čajovne dobrých ľudí. Vstup je voľný.

Slam poetry

Slam poetry – poézia naživo. Exhibícia pozostáva z dvoch kôl, v ktorých každý súťažiaci prezentuje svoju poéziu. Performatívne predstavenie je bez rekvizít, bez kostýmov a hlavne je autorské. Porotou je samotné publikum, ktoré boduje číslami od jedna do desať. Slamer s najvyšším počtom bodov sa stáva víťazom večera. Za vstupné 2 eurá si vystupujúcich môžete pozrieť v Hideparku v piatok o 20. hodine.

Ekofestival Nitra 2018

Počas víkendu sa v Agrokomplexe uskutoční prvý ročník Ekofestivalu. Hlavným cieľom festivalu je prezentácia občianskych združení zo Slovenska, ČR, Maďarska, Poľska a Rakúska, ktoré sa venujú praktickej ochrane prírody, environmentálnej výchove, ako aj propagácii a aplikovaniu princípov udržateľného spôsobu života.

Medzinárodné etapové cyklistické preteky

Medzinárodné etapové cyklistické preteky mládeže regiónom Nitrianskeho kraja začnú na parkovisku na Sihoti v sobotu o 10. hodine.

The Best Bad Trip

The Best Bad Trip je mladá vysoko oceňovaná experimentálna jazz-rocková kapela z Budapešti. V Hideparku zahrá v sobotu o 21. hodine.

trafo.TRH

Júnové stretnutie prinesie sezónny trh s ručnými výrobkami a domácimi produktmi, susedské stretnutia, rozhovory a dobrú hudbu. V Trafačke sa trh koná od 10. do 18. hodiny.

Jazda parným vlakom

V nedeľu o 8.45 hod. odchádza zo Železničnej stanice v Nitre historický parný vlak. Záujemcov odvezie do Rušňového depa Bratislava – východ, kde sa koná podujatie Rendez 2018.

Nedeľný piknik v SPM

V nedeľu sa v Slovenskom poľnohospodárskom múzeu uskutoční nedeľný piknik. Program začne o 14. hodine tvorivými dielňami a ukončí ho Divadielko Svetielko predstavením O drakoch a princeznách o 16. hodine. Vstupné je 2,5 eura.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X