Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Divadelná Nitra
Foto: ilustračné, SITA
22. septembra 2020 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Medzinárodný festival Divadelná Nitra sa napriek ťažkej situácii uskutoční, program bude upravený

Festival sa uskutoční v termíne od piatka 25. do stredy 30. septembra.

Medzinárodný festival Divadelná Nitra sa tento rok uskutoční, upravuje však svoj program. Riaditeľka festivalu to uviedla na mimoriadnom brífingu s tým, že napriek úsiliu organizátorov z programu postupne vypadla zahraničná časť programu.

Aktuálny nepriaznivý vývoj, ktorý zasiahol celý kultúry sektor, tak ovplyvnil aj program 29. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra.

Náhradný program

Ako ďalej priblížila, na Slovensko nepricestuje belgický súbor Random Scream, ktorý mal predstaviť inscenácie 7 sľubov či Zmaľovaná huba. Zrušená je aj česká inscenácia Kacírske eseje pražského súboru Studio Hrdinů. V programe ju nahradí inscenácia Polnočná omša v réžii Petra Palíka.

Konfrontácie so zaužívanými morálnymi zásadami, etickými princípmi či vlastnými predstavami o dobre a zle prirodzene evokuje téma 29. ročníka festivalu – územie étos. Diváci sa v ňom ocitnú prostredníctvom prezentácie domácich inscenácií, ktoré vznikli v poslednom období.

Diváci si tak môžu pozrieť napríklad predstavenie Dnes večer nehráme či Tichá noc, tmavá noc. Ďalej inscenáciu Dom, Zelená je tráva a mnohé iné.

Náročná prípava

Kárová zároveň uviedla, že organizačná príprava všetkých podujatí festivalu bola dvojnásobne náročná. Jednak štandardné produkčné činnosti a jednak paralelné nastavovanie všetkých pravidiel hygieny a protiepidemických opatrení šitých „namieru“ festivalu.

Tie vychádzajú z aktuálnych rozhodnutí Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Nitra a z vyhlášky Divadla Andreja Bagara.

Preventívne opatrenia

Návštevníci budú môcť do priestorov vstupovať iba s rúškom či iným prekrytím horných dýchacích ciest, a to aj v exteriéri. Pri vstupe do budov sa bude kontrolovať telesná teplota.

Zároveň bude platiť pravidlo nepodávania si rúk a vyžadovať sa tiež bude dodržiavanie odstupov, pre každého bude k dispozícii dezinfekcia, náhradné rúška či rukavice.

Sprievodný program

Hlavný program Divadelnej Nitry bude doplnený sprievodným programom, ktorý je previazaný s témou festivalu. Návštevníkov čakajú diskusie, koncerty či výstavy.

Všetky zmeny v programe budú komunikované prostredníctvom webovej stránky festivalu, sociálnych sietí či tlačovín priamo na mieste.

Festival sa uskutoční v Divadle Andreja Bagara v Nitre, divadle Jozefa Gregora Tajovského, synagóge, DOMof Creativity a na Svätoplukovom námestí.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X