Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto smo_majkut_karvay.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Slovenský mládežnícky orchester. Foto: Majkút Karvay
28. júna 2017 Podujatia a akcie NitraKoncerty od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk

Medzinárodné kurzy komornej hudby Konvergencie 2017 sa budú konať od 1. do 6. júla

V prvej polovici júla čaká Slovenský mládežnícky orchester (SMO) ďalší projekt. Mladí hudobníci absolvujú sústredenie v novom Pavilóne hudby Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Slovenský mládežnícky orchester bude dirigovať austrálsky dirigent Benjamin Bayl, ako sólista sa v Hummelovom koncerte predstaví trubkár Stanislav Masaryk. V programe zaznie aj Mozartova predohra k opere Figarova svadba a Beethovenova 6. symfónia F dur op. 68 „Pastorálna“.

Hudobné centrum pripravilo v spolupráci s Katedrou hudby Pedagogickej fakulty UKF v Nitre letné sústredenie SMO v nových priestoroch Pavilónu hudby UKF v Nitre. V priebehu niekoľkých dní naštuduje SMO pod vedením pedagógov jednotlivých nástrojových skupín – renomovaných hudobníkov ako Jozef Horváth (Slovenská filharmónia), Juraj Tomka (Mucha Quartet), Martin Ruman (Slovenská filharmónia), Eugen Prochác (VŠMU), Ján Krigovský (Collegium Wartberg), Ronald Šebesta (Symfonický orchester Slovenského rozhlasu), Albert Hrubovčák (Slovenská filharmónia), Kiril Stoyanov (Slovenská filharmónia) ďalší ambiciózny program, zostavený z diel W. A. Mozarta, J. N. Hummela a L. van Beethovena.

Paralelne a v úzkej súčinnosti s letným sústredením Slovenského mládežníckeho orchestra sa v Pavilóne hudby UKF v Nitre uskutočnia Medzinárodné kurzy komornej hudby Konvergencie 2017. Cieľom kurzov je podpora mladých hudobníkov prostredníctvom nadobúdania skúseností zo štúdia komorných diel domácich i zahraničných autorov v spolupráci s renomovanými lektormi a koncertnými umelcami.

Kurzy komornej hudby budú zamerané na intenzívne komorné hranie mladých hudobníkov spolu so skúsenými hudobníkmi. Pedagógmi a lektormi sú huslista Attila Falvay (Univerzita F. Liszta Budapešť), violončelista Jozef Lupták, klaviristka Nora Skuta, huslisti Milan Paľa a Juraj Tomka, violista Martin Ruman, klarinetista Ronald Šebesta a trombonista Albert Hrubovčák.

Sústredenie Slovenského mládežníckeho orchestra a Medzinárodné kurzy komornej hudby Konvergencie 2017 tak zdieľajú nielen spoločné ciele, oba projekty budú mať aj viacerých spoločných pedagógov a študentov.

Záverečný koncert Medzinárodných kurzov komornej hudby Konvergencie 2017 sa uskutoční 6. júla o 19. hodine v secesnej koncertnej sále Župného domu v Nitre.

Konvergencie plagat.png

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X