Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Schody
ilustračné: pixabay.com
3. októbra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Medzi Považskou a Dunajskou bude bezbariérové schodisko, mesto zaplatí 65-tisíc eur

Mesto Nitra dá upraviť schodisko Piešťanská, ktoré sa nachádza medzi ulicami Považská a Dunajská, vyplýva to zmluvy, ktorú radnica nedávno zverejnila na svojej webovej stránke.

Podľa informácií zo zverejneného dokumentu sa o bezbariérovú úpravu schodiska postará nitrianska firma Lauko. Mestu doručila cenovú ponuku 5. marca tohto roka, tá určuje charakteristiku prác a dodávok.

Ako sa uvádza v zmluve, s prácami sa má začať do troch dní od nadobudnutia účinnosti zmluvy, pričom upravené schodisko by malo byť hotové do 15. decembra tohto roka.

Zmluvou bola dohodnutá cena za vykonané práce na sumu 53.789,00 EUR bez DPH. Po prirátaní platnej 20-percentnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 10.757,80 EUR, sa tak celková hodnota, ktorú mesto zaplatí firme, vyšplhá na 64.546,80 EUR.

Ako sa píše v zmluve, uvedená cena „obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy.“

Záručná doba na schodisko je 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. Ako sa dodáva v zmluve, pre odstúpenie od zmluvy platia paragrafy Obchodného zákonníka č. 513/91 Zb. v znení neskorších zmien a predpisov.

Rozpočet necelých 65-tisíc EUR bol rozdelený nasledovne: nástupná rampa Dunajská (26.594,06 EUR), úprava chodníka Piešťanská (870,58 EUR), výstupné rampy Považská (33.662,16 EUR) a verejné osvetlenie (3.420,00 EUR).

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X