Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Osn_pauerova_aiesec ukf.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Petra Pauerová druhá zľava. Zdroj: UKF
16. júla 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skUKF Diskusia()

Medzi mládežníckych delegátov v OSN sa dostala aj študentka z jednej z nitrianskych univerzít

Najvhodnejší kandidát musí prejsť dvomi náročnými kolami výberového procesu, tie sa uskutočnili počas júna.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Asociáciou krajských rád mládeže (AKRAM) a Iuventou realizuje projekt Mládežníckeho delegáta alebo delegátky v OSN. Jeden zo zástupcov tak bude v ďalšom ročníku programu zastupovať záujmy mladých ľudí zo Slovenska na rokovaniach OSN. V tomto ročníku to bude Petra Pauerová z Univerzity Konštantína Fiozofa v Nitre.

Najvhodnejší kandidát musí prejsť dvomi náročnými kolami výberového procesu, tie sa uskutočnili počas júna. V prvom kole sa zúčastnilo 26 kandidátov a kandidátok. V tomto kole mali záujemcovia zasielať svoje životopisy, popis výkonu svojho mandátu museli preukázať líderské schopnosti, charakternosť a vedomosti o danom sektore.

Na základe predošlého kola a bodového ohodnotenia podkladov postúpilo do ďalšieho kola 6 najlepších uchádzačov. Druhé kolo bolo v podobe osobného rozhovoru s komisiou zloženou z predstaviteľov ministerstiev, AKRAMU, Iuventy a prítomný bol aj súčasný delegát pri OSN Dominik Porvažník.

Petra na UKF študuje ruský jazyk v interkultúrnej a obchodnej komunikácii a euroázijské štúdiá. „Ak mám pravdu povedať, práve toto členstvo ma naučilo mnohým zručnostiam, ako je time managment, práca v tíme a jeho vedenie, či rôznym organizačným schopnostiam, ktoré som využila aj pri príprave na pohovor,“ približuje Petra svoje aktivity.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X