Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
pár, hádka, mediátor
Ilustračná: pixabay.com
23. júna 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

Mediátori požadujú kvalitnejšiu legislatívu

Nitrianski mediátori sa pripojili k celoslovenskej iniciatíve, ktorá vyjadrila nespokojnosť s legislatívou a pripravovanými zmenami v oblasti mediácie.

Centrum mediácie a mimosúdnych dohôd, Úrad mediácie v Nitre zorganizovali odbornú diskusiu k novele Zákona o mediácii. Hlavnou témou diskusie v priestoroch Centra v  Mediahause bol návrh pripomienok k  novele zákona, ich spracovanie, sformulovanie a následné zaslanie do termínu ukončenia medzirezortného pripomienkovania. Pozvanie nitrianskeho mediačného centra prijala aj JUDr. Ing. Terézia Bakšová, predsedníčka Slovenskej komory mediátorov.

Počas diskusie sa prítomní mediátori zhodli na tom, že v záujme zmien v navrhovanom Zákone o mediácii je potrebné podporiť pripomienky Slovenskej komory mediátorov a Asociácie mediátorov Slovenska a pripojiť sa k akčnej výzve, ktorá je publikovaná na webstránke www.justice.gov.sk.

Ako nás informovala Terézia Bakšová, hromadná pripomienka má zamedziť negatívnym dopadom novej legislatívnej úpravy na mediáciu ako formu mimosúdneho riešenia sporov. Mediátori Centra mediácie a mimosúdnych dohôd, Úrad mediácie, ktorí pôsobia v Nitre a v Bratislave,  sa zaviazali, že aj  v budúcnosti budú aktívne pôsobiť pri propagácii mediácie ako formy mimosúdneho riešenia sporov, ale aj pri tvorbe legislatívy. Po májovom mediačnom dni určenom pre verejnosť bola diskusia k novele zákona ďalšou akciou na pôde nitrianskeho mediačného centra.

Čítajte viac: http://agentury.sme.sk/c/7872734/nesuhlasia-s-novelou-pripravili-hromadnu-pripomienku.html#ixzz3dosh95Ho

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X