Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Strecha
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
22. októbra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Materskej škole na Topoľovej opravia strechu za viac než 53-tisíc eur

Materská škola, ktorá sa nachádza na Topoľovej ulici v Nitre, bude mať vynovenú strechu. Ako uvádza zmluva, opravu strechy vykoná Peter Malý Clainn.

Oprava sa uskutoční na základe cenovej ponuky, ktorú predložil zhotoviteľ začiatkom tohto mesiaca. „Zmluvou sa zhotoviteľ zaväzuje vyhotoviť dielo vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť, na vlastné náklady a objednávateľ sa zaväzuje vykonané bezvadné dielo prevziať a zaplatiť cenu za vykonanie diela,“ informuje zmluva.

Podľa zverejneného dokumentu bude stáť oprava strechy 44.329 eur bez DPH. Celkovo za strechu mesto zaplatí 53,194,80 eur aj s prirátanou daňou.  S opravou sa má začať do desiatich dní od výzvy mesta a termín ukončenia je stanovený do 15. decembra 2016.

Záruka na opravenú strechu je klasických 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. Obom stranám hrozia aj zmluvné pokuty, pokiaľ nedodržia to, na čom sa dohodli.

„Zhotoviteľ je povinný zaplatiť objednávateľovi zmluvnú pokutu za omeškanie so splnením:
a) za neukončenie diela podľa čl. I., vo výške 0,02% z ceny diela za každý začatý deň omeškania, ktorá sa od 14 dňa omeškania vrátane zvyšuje na 0,1%. V prípade omeškania zhotoviteľa o viac ako 15 dní vzniká právo objednávateľa od zmluvy odstúpiť.
b) za omeškanie s odstránením vád a nedorobkov zistených pri preberacom konaní vo výške 16 € za každý deň omeškania.
c) vypratania staveniska vo výške 3,- € za každý deň omeškania.
Objednávateľ je povinný zaplatiť zhotoviteľovi úrok z omeškania za nezaplatenie faktúry v zmluvnom
termíne vo výške 0,02% z dlžnej sumy za každý deň omeškania,“ píše sa v zmluve.

Suma, ktorú mesto zaplatí, zahŕňa v sebe nasledovné úkony: demontáž starého oplechovania, vyspravenie povrchov a podkladových vrstiev, demontáž a montáž styroduru OSB dosiek na atiku, oprava časti fasády vrátane sieťky a klébru, oprava stropov pod maľovku, dodanie a montáž strešných vpustí s košíkom či dodanie a montáž bleskozvodu.

Do ceny je zahrnutá aj PVC strešná fólia, geotextília, dodanie a montáž vrátane stratného, kotvenie strešnej fólia vrátane kotviacich prvkov, oplechovanie poplastovaným plechom, doprava, presun hmôt a réžia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X