Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Les, stromy
Foto: ilustračné, pixabay.com
5. novembra 2018 Zaujímavosti od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Máte vzťah k prírode? Teraz je tu šanca, ako sa stať členom Stráže prírody Ponitrie

Občianske združenie Stráž prírody Ponitrie vyhlásilo prostredníctvom sociálnej siete Facebook nábor na dobrovoľných členov Stráže prírody. 

Ak máte vzťah k prírode a chuť pomáhať, je tu pre vás jedinečná šanca. Ako uviedlo OZ Stráž prírody Ponitrie vo svojom statuse, členom stráže prírody môže byť fyzická osoba, ktorá musí spĺňať nasledovné podmienky:

  • dosiahla vek najmenej 18 rokov,
  • je občanom Slovenskej republiky,
  • je bezúhonná,
  • je úplne spôsobilá na právne úkony,
  • je na výkon tejto funkcie zdravotne a fyzicky spôsobilá,
  • je odborne spôsobilá,
  • zložila sľub podľa odseku 8. § 72 zákona 543/2002.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 30. decembra tohto roka, a to formou súkromnej správy na FB profile Stráže prírody Ponitrie. Ako ďalej uvádza OZ, z prihlásených záujemcov bude po osobnom pohovore vybratých 10 uchádzačov. Tí následne absolvujú ročný výcvik a školenie.

Predmetom školenia je oboznámenie sa s platnými zákonmi, ktoré súvisia s ochranou prírody a krajiny, taktiež s trestným a poriadkovým zákonom a ostatnou platnou legislatívou, ktorá je potrebná k práci strážcu či k práci s mapami. Vybraní uchádzači sa budú taktiež školiť v rámci orientácie v teréne a znalosti územia. Výcvik prebehne aj v oblasti sebaobrany a zdravotnej pomoci.

„Po ukončení výcviku bude zoznam týchto uchádzačov odovzdaný správe CHKO Ponitrie a Okresnému úradu životného prostredia v sídle kraja s návrhom na vykonanie skúšky a následné menovanie,“ uzavrelo Občianske združenie Stráž prírody Ponitrie vo svojej výzve smerovanej dobrovoľníkom.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X