Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Charitatívny predaj Vianoèného punèu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Veľvyslanec Zvrchovaného rádu Maltézskych rytierov Francis Martin O'Donnel (vpravo) poèas charitatívneho predaja vianoèného punèu rytiermi Maltézskeho rádu vo vianoènom mesteèku v Nitre. Nitra 9. december 2011. Foto: SITA/Martin Havran
15. decembra 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTibor Ujlacký SITA

Maltézsky rád vyzbieral predajom vianočného punču 4 500 eur!

V poradí už štvrtý ročník charitatívneho Vianočného punču organizovaného Maltézskou pomocou Slovensko – centrom v Nitre dopadol mimoriadne úspešne.

S podporou vedenia mesta Nitra podávali dobrovoľníci Maltézskeho rádu vo Vianočnom mestečku v charitatívnom stánku od 12. do 14. decembra 2014 kvalitný maltézsky punč. Pre návštevníkov a obyvateľov Nitry pripravili možnosť  vyjadriť kresťanskú lásku a solidaritu s trpiacimi podporiť formou dobrovoľného príspevku zabezpečenie starostlivosti o tých, ktorí končia svoju pozemskú  púť v dôstojnej opatere v nitrianskom Hospici – dome pokoja a zmieru u Bernadetky.

Aj vďaka tomu skončilo 4 500 eur od štedrých darcov v pokladničke za punč, ktorý hrial nielen na tele, ale i na duši s pocitom, že mohli prispieť k zmierneniu utrpenia tých, z ktorých niektorí sa v nitrianskom Hospici ani len tohtoročných Vianoc nedožijú. Celý vyzbieraný obnos finančných prostriedkov bez akéhokoľvek odrátania vstupných nákladov totiž poputuje na účet Hospicu u Bernadetky na zabezpečenie prevádzky mobilnej hospicovej starostlivosti.

Návštevníci maltézskeho stánku sa popri tom mohli zoznámiť s históriou, súčasnosťou, ale aj aktivitami rádu vo svete a zvlášť na území mesta Nitra. Zástupcovia nitrianskeho centra Maltézskej pomoci sa prihovorili návštevníkom Vianočného mestečka aj počas moderovaného prezentačného programu na kultúrnom pódiu a spolu s oddielom skautov z Nitry odovzdali obyvateľom mesta Betlehemské svetlo privezené z Betlehema cez Viedeň do Nitry.

Nitrianskym rytierom a dobrovoľníkom Maltézskeho rádu sa podarilo zopakovať úspech z minulých ročníkov, keď so svojou dôveryhodnosťou a kvalitou punču presvedčili darcov a vyzbierali finančné prostriedky vo  výške, ktorá citeľne pomôže Hospicu u Bernadetky.Celkom už takto podporili nitriansky Hospic sumou vo výške viac ako 13 tisíc eur. V tejto, ako aj ďalších šľachetných charitatívnych aktivitách chcú nitrianski maltézski dobrovoľníci povzbudení aj tohtoročným úspechom pokračovať aj v budúcnosti, a tak chcú prispievať k etablovaniu Zvrchovaného rádu Maltézskych rytierov  na Slovensku. Nie pre svoj prospech, ale pre tých, ktorí to najviac potrebujú – chudobných, chorých a trpiacich.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X