Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Charitatívny predaj Vianoèného punèu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA NITRA: Charitatívny predaj Vianočného punču Veľvyslanec Zvrchovaného rádu Maltézskych rytierov Francis Martin O'Donnel počas charitatívneho predaja Vianočného punču rytiermi Maltézskeho rádu vo vianočnom mestečku v Nitre. Nitra 9. december 2011. Foto: SITA/Martin Havran
4. decembra 2015 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Maltézsky rád aj tento rok podporí predajom vianočného punču nitriansky hospic

Členovia centra Maltézskej pomoci Slovensko pôsobiaci v Nitre, pozývajú verejnosť na charitatívny vianočný Maltézsky punč, ktorýbudú podávať vo svojom stánku vo Vianočnom mestečku na Svätoplukovom námestí v Nitre v dňoch 11.,12. a 13.decembra 2015, v čase od 09.00 do 21.00 hod.  

Ako nás informoval Tibor Ujlacký, hovorca Maltézskej pomoci Slovensko, výťažok z charitatívnej zbierky bude v plnej výške poukázaný na zabezpečenie charitatívnych činností, napr. Hospicu – domu pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre. Nad týmto zariadením drží Maltézska pomoc v Nitre patronát v duchu svojho poslania – pomáhať postihnutým, chorým a trpiacim.

Počas uplynulých troch rokov dobrovoľníci Maltézskej pomoci Slovensko vyzbierali pre hospic už viac ako 13-tisíc eur vďaka kvalitnému punču a štedrosti obyvateľov mesta Nitra. Popri podávaní vianočného punču sa verejnosť bude môcť prostredníctvom propagačných materiálov zoznámiť s históriou, poslaním a aktivitami členov rádu v minulosti i súčasnosti v zahraničí a zvlášť na Slovensku, kde postupne rozbieha svoju činnosť Maltézska pomoc.

Dobrovoľníci Maltézskej pomoci svojou aktivitou chcú vstúpiť do povedomia verejnosti a vzbudiť záujem spoločnosti o dobrovoľníctvo, solidaritu a súcit s chudobnými, chorými a trpiacimi, ktorým nezištne venujú svoj čas, prostriedky a schopnosti po celom svete. Popri množstve charitatívnych aktivít, ktoré sa uskutočňujú v predvianočnom čase, bude aktivita dobrovoľníkov Maltézskeho rádu výnimočná tým, že bude upriamovať pozornosť návštevníkov a darcov pri stánku na ľudí, ktorí končia svoju pozemskú púť, často v bolestiach, či strachu zo smrti v nitrianskom hospici.

Starostlivosť o zomierajúcich pacientov si vyžaduje značné finančné prostriedky, ale aj o vnútornú silu pre osobnú aktivitu opatrovateľov. A obe tieto položky nitrianski maltézski dobrovoľníci do hospicu vkladajú. Verejnosť tak má možnosť prísť, dozvedieť sa informácie o Maltézskom ráde, a pri pohári chutného vianočného punču prejaviť svoju vianočnú štedrosť a solidaritu s tými a pre tých, z ktorých sa poniektorí už tohtoročných Vianoc ani nedožijú.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X