Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
auto
ilustračné: pixabay.com
5. júna 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Maloletý chlapec poškodil spätné zrkadlo na zaparkovanom vozidle, matka najskôr nechcela zaplatiť škodu

Hliadka nitrianskej mestskej polície preverovala oznam, ktorý sa týkal poškodenia spätného zrkadla na motorovom vozidle. Ako uviedla polícia, preverenie oznamu sa udialo na pokyn príslušníka operačného pracoviska, ten totižto prijal podnet od oznamovateľa. K poškodeniu spätného zrkadla malo dôjsť na Štúrovej ulici v Nitre, práve tam bolo zaparkované predmetné vozidlo.

Ako ďalej uviedla Mestská polícia Nitra vo svojom týždennom hlásení, hliadka polície, ktorá bola vyslaná na miesto, zistila, že deň predtým sa tam neznáme deti hrali s futbalovou loptou, pričom loptu kopli do oznamovateľovho vozidla, a tak mu poškodili spätné zrkadlo. To viselo len na elektrických kábloch.

Polícia následne vykonala pohovor so svedkom udalosti, ktorý uviedol, že cez kuchynské okno videl, ako sa tri deti hrajú s loptou, pričom jeden z chlapcov kopol loptu priamo do spätného zrkadla uvedeného vozidla.

„Vinník sa mal podľa svedka volať Adrián, keďže ho tak ďalšie deti oslovili. Po poškodení vozidla všetci utekali do zadného vchodu na Hollého ulici, kde údajne bývajú na prízemí. Podľa evidencie obyvateľov mesta Nitry mestskí policajti zistili, že na uvedenej adrese býva iba jedna rodina, ktorá má syna Adriána vo veku, aký uviedol svedok. Preto oslovili jeho matku, ktorá potvrdila, že má syna menom Adrián a chodí za dom často hrávať futbal. No uviedla, že pokiaľ sa jej syn neprizná alebo ho nespozná svedok, nie je ochotná škodu uhradiť,“ píše sa na webe nitrianskej polície.

Policajti preto v jej prítomnosti vykonali pohovor aj s podozrivým maloletým, ktorý potvrdil, že pri hraní sa s futbalovou loptou ju do uvedeného auta kopol, avšak udialo sa to neúmyselne a zrkadlo poškodil nechtiac.

„Po tomto priznaní matka uviedla, že uhradí spôsobenú škodu oznamovateľovi. Skutok bol doriešený v zmysle priestupkového zákona,“ dodala záverom polícia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X