Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra cyklotrasa
ilustračné: NitraDen.sk
2. mája 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Majitelia pozemkov podali námietku v súvislosti s výstavbou cyklotrasy pozdĺž Selenca

Majitelia pozemkov, ktoré sa nachádzajú v katastrálnom území Chrenová – Nitra, podali pred pár dňami námietku v súvislosti s výstavbou cyklotrasy pozdĺž Selenca. 

Vlastníci pozemkov podali 25. apríla tohto roka rozpor, respektíve námietku, na Obecný úrad Dolné Lefantovce. Rozpor sa týka neumožnenia jediného prístupu na pozemky (záhrady) peši a motorovým vozidlom, ktoré by vzniklo výstavbou plánovanej cyklotrasy.

„V žiadnom prípade nie sme proti pripravovanej výstavbe cyklotrasy a pešieho chodníka pozdĺž Selenca, žiadame však, aby nám bol umožnený prístup k pozemkom motorovým vozidlom v nevyhnutnej miere. Vzhľadom k povahe pozemkov je občasné použitie motorového vozidla nevyhnutné,“ uvádza sa v námietke, ktorú zverejnilo mesto Nitra na svojej webovej stránke.

Vlastníci pozemkov v námietke žiadajú, aby bol pre nich umožnený vstup s motorovým vozidlom a zároveň, aby sa do danej lokality umiestnila dopravná značka „Zákaz vjazdu“ motorových vozidiel neplatí pre majiteľov pozemkov. K ďalšej požiadavke majiteľov patrí umožnenie križovania cyklotrasy s prístupovou cestou k pozemkom.

Majitelia záhrad sa rozhodli podať námietku po tom, čo mesto Nitra nereagovalo a ani nedodalo žiadne návrhy pre zapracovanie požiadaviek majiteľov. Námietky totižto vlastníci záhrad vzniesli už 15. marca 2016 na ústnom pojednávaní, ktoré sa konalo na Mestskom úrade v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X