Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stavba na podzamskej 4.jpg
ilustračné: LB, NitraDeň.sk
13. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Majiteľ čiernej stavby v podhradí ju má do mája odstrániť a zaplatiť 25-tisíc eur

V nitrianskom podhradí na Podzámskej ulici vlani vyrástla čierna stavba. Lodné kontajnery rôznych farieb postavené na seba v dvoch podlažiach hyzdia pamiatkovú zónu mesta. Na stavbu upozornil samosprávu Krajský pamiatkový úrad v Nitre.

„Mesto Nitra ako stavebný úrad nariadilo odstránenie stavby na Podzámskej ulici, a to v lehote jedného mesiaca od právoplatnosti rozhodnutia. Stavebník nepodal voči tomuto rozhodnutiu odvolanie, preto nadobudlo právoplatnosť 6. apríla 2018,“ uviedol Andrej Jančovič z nitrianskej radnice. Ďalší postup stavebného úradu bude závisieť od toho, či majiteľ stavbu do 6. mája odstráni alebo nie. „Stavebníkovi bola uložená pokuta 25 000 eur, no toto rozhodnutie ešte nie je právoplatné,“ doplnil Jančovič.

Mestské zastupiteľstvo vlani schválilo prenájom pozemku s výmerou 67 metrov štvorcových na Podzámskej ulici, z ktorého je jediný prístup k parcele, na ktorej dnes stoja kontajnery. Nájomca vtedy deklaroval, že plánuje postaviť polyfunkčnú budovu s tromi nadzemnými podlažiami, ustúpenou nadstavbou v štvrtom podlaží a jedným podzemným podlažím. Na prvom nadzemnom podlaží mal byť vstup do budovy a samostatné garáže s kapacitou osem miest, ktoré by boli prístupné z Podzámskej ulice premostením. Tento nájomca už dnes nefiguruje ako vlastník pozemku, na ktorom chcel stavať. Keď mesto zistilo, že tu namiesto polyfunkčného objektu stoja kontajnery, prenájom zrušilo.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X