Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Čierna stavba pod hradom
Foto: LB, NitraDeň.sk
28. februára 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA Diskusia()

Majiteľ čiernej stavby v podhradí ignoruje 25-tisícovú pokutu, vec už prebral exekútor

Exekútorovi mesto posunulo aj návrh na výkon rozhodnutia vo veci odstránenia stavby.

Majiteľ čiernej stavby v nitrianskom podhradí naďalej ignoruje 25-tisícovú pokutu, ktorú mu uložil vlani mestský stavebný úrad. Pokuta je za stavbu skladu z kontajnerov bez stavebného povolenia. Čiernu stavbu na Podzámskej ulici v pamiatkovej zóne mesta mal staviteľ na základe rozhodnutia stavebného úradu odstrániť do 6. mája 2018. Nielenže to neurobil, ale pokračoval ďalej v stavebných prácach a medzičasom tu vyrástla zateplená budova.

Bol podaný návrh na výkon rozhodnutia súdnym exekútorom na vymoženie pokuty. Exekútor postupuje podľa ustanovení Exekučného poriadku,“ informoval poradca a odborný konzultant pre komunikáciu z nitrianskej radnice Henrich Varga. Exekútorovi mesto posunulo aj návrh na výkon rozhodnutia vo veci odstránenia stavby.

Stavebný úrad stavebníkovi uložil aj druhú pokutu v rovnakej výške 25-tisíc eur za to, že neodstránil stavbu v určenej lehote. „Toto druhé priestupkové konanie ešte nie je právoplatne ukončené, pretože vec 5. decembra 2018 na základe odvolania vlastníka stavby predložili na odvolací orgán – Okresný úrad Nitra, odbor výstavby a bytovej politiky. Ten nám zatiaľ nedoručil rozhodnutie o odvolaní,“ doplnil Varga.

Pred Vianocami majiteľ stavby požiadal o dodatočné povolenie stavby

Majiteľ čiernej stavby krátko pred Vianocami požiadal stavebný úrad o dodatočné povolenie stavby. V súčasnosti zabezpečuje prostredníctvom svojho zástupcu potrebné stanoviská a podklady k žiadosti o dodatočné povolenie stavby. Po predložení stanovísk bude stavebný úrad pokračovať v zmysle stavebného zákona, uviedol Varga.

Mesto doteraz podniklo voči stavebníkovi aj viaceré právne kroky. Na prokuratúru sa obrátilo s podozrením zo spáchania trestného činu neoprávneného uskutočňovania stavby. Prokuratúra vec postúpila vec policajnému zboru na ďalší postup. Zároveň podalo návrh na Okresný súd Nitra, týkajúci sa vypratania pozemku. Ide o mestský pozemok, cez ktorý vedie jediná prístupová cesta k čiernej stavbe. Stavebník k nemu nemá žiadny právny vzťah, napriek tomu ho využíva.

Čakáme na termín pojednávania,“ skonštatoval Varga. Aby sa stavebník dostal ku svojmu pozemku, rozpílil mestské zábradlie. Radnica ho musela opraviť a podala trestné oznámenie pre poškodzovanie cudzej veci, v súčasnosti prebieha vyšetrovanie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X