Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze
ilustračné
22. októbra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skTASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona ilustračné: SITA/AP

LOVCE: Obec od júla nevypláca mzdy svojim zamestnancom!

Lovce 22. októbra – Na chaos, ktorý po odvolaní bývalej starostky Loviec v okrese Zlaté Moravce panuje na obecnom úrade, doplácajú zamestnanci obce. Učiteľky v základnej i materskej škole, katechétka, pracovníčky školskej jedálne, upratovačka, kurička, ale aj pracovníci obecného úradu nemajú od júla tohto roka vyplatené mzdy. Bývalá starostka Oľga Gáliková tvrdí, že obec má dostatok peňazí na bankovom účte, banka však súčasnému šéfovi obecného úradu Františkovi Richterovi nedala prístup k obecnému kontu. „Nie je legitímnym zástupcom starostky. Obci hrozilo aj odpojenie od elektriny v dôsledku neuhradenia faktúr, telekomunikácie obmedzili volania, množstvo faktúr zostalo neuhradených,“ konštatuje Gáliková. Podľa jej slov od katastrofy obec zachránila skutočnosť, že ľudia platia dane v hotovosti do obecnej pokladne, takže z týchto peňazí mohla obec zaplatiť najnaliehavejšie faktúry. Richter oponuje, že za súčasný stav môže práve exstarostka. „Po všetkých možných inštitúciách rozposlala kopu nezmyselných udaní. Na základe toho nám banka zablokovala účet. Čakáme na predbežné opatrenie súdu, ktoré by sme mali dostať už v krátkom čase. Ihneď po jeho vydaní doplatíme zamestnancom mzdy,“ povedal Richter. Zamestnanci dostali od júla dve zálohy, v septembri po 150 eur, v októbri po 130 eur.
Bývalú starostku Loviec odvolali obyvatelia obce v referende, ktoré sa konalo koncom júna. Svoj názor mohlo vyjadriť 570 obyvateľov obce. Na referende sa zúčastnilo 382 ľudí, dva hlasy boli neplatné. Za odvolanie starostky hlasovalo 370 ľudí. Gáliková považuje referendum za neplatné, pretože sa neuskutočnilo v súlade so zákonom. V súvislosti s udalosťami okolo referenda i situácii, ktorá nastala po referende, padlo niekoľko trestných oznámení. Podľa iniciátora referenda, poslanca Richtera, Gáliková doteraz svoju funkciu neodovzdala. Obec však už vedie Richter, ktorý tvrdí, že bývalá starostka povynášala z obecného úradu rôzne dokumenty. Gáliková naopak popiera, že by z úradu čokoľvek zmizlo. Nové voľby v obci sa uskutočnia 25. januára budúceho roku.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X