Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Small Biz Small Talk
This undated photo provided by Peterbrooke Chocolatier, shows the shop’s chocolate covered bacon slices. To help boost slowing summer sales, Wray decided hold an International Bacon Day celebration at the store on Sept. 1, 2012. (AP Photo/Peterbrooke Chocolatier)
28. apríla 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračné: SITA/AP

Letnú sezónu otvoria čokoládou, jahodami a bubnovou šou

Svätoplukovo námestie a priľahlé uličky ožijú gastronómiou, vínom, turistickými atrakciami a hudbou

NITRA 28. apríla – Čokoláda, jahodové špeciality, najlepšie vína a gastronomické pochúťky z nitrianskeho regiónu budú súčasťou otvorenia letnej turistickej sezóny v Nitre. Svätoplukovo námestie a priľahlé uličky ožijú v sobotu 17. mája prezentáciami turistických atrakcií, folklórom a hudbou. „Náš zámer je spojiť viaceré podujatia v jeden deň a tak veríme, že sem pritiahneme návštevníkov zo širokého okolia,“ povedal primátor Nitry Jozef Dvonč. Súčasťou bude aj vyhlásenie 5. ročníka súťaže o najobľúbenejšiu turistickú atrakciu v regióne. „V tento deň sa začne Jahodová Nitra a ľudia môžu ochutnávať jahody v rôznych kombináciách a pokrstíme aj špeciálny zákusok, ktorý sa bude neskôr podávať vo viacerých zariadeniach v meste,“ informovala riaditeľka Nitrianskej organizácie cestovného ruchu Marta Hároníková. Zároveň upozornila, že viaceré hotely v meste ponúknu počas víkendu ubytovaným hosťom výrazné zľavy.

Mottom tohtoročného podujatia je voda a liečba, organizátori preto pripravili prezentáciu termálnych kúpalísk a wellness a stan zdravia s masážami, cvičeniami a zdravotným poradenstvom. Na Svätoplukovom námestí bude množstvo regionálnych gastronomických špecialít od pukanských párancov, cez paprikáše, perkelty až po podpecníky a štrúdle. Atmosféru budú dotvárať oslavy 10. výročia vstupu Slovenska do EÚ, v rámci ktorých vystúpi nitriansky spevák Itcho Pčelár so skupinou Jamestown.

Tohtoročnou novinkou bude Medzinárodný festival bubnov a perkusií drumpoint Slovakia 2014. „V rytme samby ožijú viaceré časti Nitry, kde sa postupne predstaví päť zoskupení, z nich dve z Českej republiky a jedno z Rakúska a festival ukončí vystúpenie všetkých šesťdesiatich hudobníkov na Svätoplukovom námestí, takže to bude určite silný hudobný zážitok,“ upozornil organizátor festivalu Miroslav Kolárik. Ďalšou novinkou bude Čokofest, ktorý bude počas týždňa vo viacerých čokoládovniach v Nitre a vyvrcholí počas otvorenia turistickej sezóny na Kupeckej ulici, kde sa bude čokoláda nielen ochutnávať, ale aj vyrábať z nej šperky. „Predstavia sa tu nielen regionálni výrobcovia čokolády, ale aj hostia z Francúzska a Belgicka a záver bude patriť filmu Čokoláda,“ informovala Eva Ježovičová z občianskeho združenia Továreň, ktoré festival čokolády v Nitre po prvýkrát pripravuje.

Vo večerných hodinách sa Nitra pripojí k medzinárodnému podujatiu Noc múzeí a galérií, počas ktorého budú bezplatne sprístupnené výstavy a Ponitrianske múzeum ponúkne ukážky prác múzejných konzervátorov, preparátorov a reštaurátorov. Pridá sa aj Slovenské poľnohospodárske múzeum, Nitrianska galéria a Expozícia Múzea židovskej kultúry v Synagóge. Celodenný program vyvrcholí bubnovou šou a večerným koncertom kapely Peter Bič Project.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X