Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tramtaria nitra hrad tic tabor.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com - Tramptaria

Letné tábory Nitra: Nezabudnite prihlásiť deti do tábora, v ponuke sú trojdňové aj týždenné

Deti počas letných prázdnin môžu zažiť množstvo dobrodružstiev, k tým im napomôžu detské tábory.

Leto sa pomaly rozbieha a letné tábory už naplánovali program, aby počas horúcich letných dní zabavili naše ratolesti. Prihlasovanie detí do tábora je už možné, preto nezabudnite vyplniť prihlášky.

Letné detské tábory sa predbiehajú v aktivitách a dobrodružstvách, ktoré deťom naservírujú. Ponúkajú oddychové, aktívne, náučné i športové činnosti. Na svoje si prídu deti od útleho veku až po veľkých školákov.

Detský letný tábor CVČ

Do táborov CVČ rodičia môžu svoje deti prihlásiť len osobne a to na sekretariáte v čase od 8.00 do 15.00 hod. V ponuke sú trojdňové aj týždenné turnusy. Cena za trojdňový turnus je 36 eur a za týždňový 60 eur. „O vaše deti sa postaráme od pondelka do štvrtka od 7.00 do 16.00, piatkový pobyt v tábore skrátený na šesť hodín – od 7.00 do 14.00 hod.,“ dodáva riaditeľ CVČ v Nitre Marián Hlavatý.

Pre deti sú pripravené rôzne súťaže, zábavné aj poučné hry, šport aj exkurzie, naučia sa tiež základy prvej pomoci. „Verím, že ich zaujme environmentálna výchova, turistika a ponúkané pohybové aktivity. Navštívia dopravné ihrisko, absolvujú kynológiu, zoberieme ich okúpať sa, spoznajú nových kamarátov a získajú nové zážitky,“ povedal riaditeľ Hlavatý.

Detský letný tábor CVČ je vhodný pre deti od ukončeného prvého ročníka ZŠ do dvanásť rokov. Viac informácii nájdete na stránke Centra voľného času Nitra, na tel. čísle 037/6524325 alebo prostredníctvom emailu [email protected].

Kráľovstvo Tramptária

V Dome Matice Slovenskej v Nitre vznikne kráľovstvo Tramptária. Z detí sa v okamihu stanú malí princovia a princezničky, ktorí počas 5 dní zažijú množstvo dobrodružstiev a bádaní po nových zážitkoch. Dozvedia sa o remeslách, rytieroch a hlavne o svojom okolí. Okrem jazdy na koníkoch, streľby z luku či pretekov na detských autíčkach sa vydajú na putovanie za tajomstvami okolitých kráľovstiev.

Deti spoločne navštívia Nitriansky hrad a zrúcaninu hradu Gýmeš. Tu ich taktiež čakajú zaujímavé aktivity, záhady a rébusy. Program je denne od 8.00 do 16.30 hod. a na výber je 8 turnusov. Tábor je vhodný pre deti od 5 do 12 rokov. Viac informácií nájdete aj na webe Tramptaria, prostredníctvom telefónu 0917 889 851 alebo na emaili [email protected].

Zaži v parku

V obľúbenom Mestskom parku na Sihoti sa v lete dejú samé zábavné veci. Aj tento rok tam na deti čakajú dobrodružstvá, ako napríklad lezenie na lezeckú stenu, tvorivé dielničky, trampolíny, elektrické autíčka, in line dráha, či žabia fontána a labyrint. Deti sa dozvedia viac o svojom meste a to vďaka hádankám a rébusom.

Samozrejmosťou v rámci dobrodružstiev je aj jazda na turistickom vláčiku. Deti sa môžu tešiť sa aj na novú talentovú hru či kúpalisko v parku. Viac sa dozviete na webe SK Slniečko.

Motolino tábory

Jedným z Motolino táborov je Lego tábor. Vhodný je pre všetkých lego maniakov. Deti sa tu naučia z lega nielen skladať stavebnice, ale dokonca aj programovať Lego „robotov“ so skúsenou lektorkou. Uskutočnia sa štyri turnusy a to pre deti od 7 do 12 rokov.

Druhým denným táborom je Športový tábor, vhodný aj pre najmenších a to pre deti od 3 do 12 rokov. Veľké množstvo času strávia deti s lektormi vonku pri hre a športových aktivitách. S´port samozrejme vystrieda aj kreslenie a tvorivé činnosti. Taktiež sú na výber štyri turnusy.

Informácie o oboch táboroch aj presných termínoch sú na stránke Motolino.

Letné tábory Meadow

Pre najmenších sú pripravené náučné a kreatívne tábory Meadow. Vhodné sú pre deti od 3 do 9 rokov a konajú sa v 7 turnusoch.

Počas leta sú pripravené pre deti aktivity zamerané na pozorovanie a spoznávanie prírody a životného prostredia. Zabavia ich kreatívne aktivity, ktoré deti zároveň naučia dávať veciam druhú šancu. Konať sa tiež budú rôzne výlety, dobrodružstvá či pikniky v prírode.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X