Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
10. septembra 2013 Správy NitraSťažnosti od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: iDeň.sk

Lekári sa sťažujú na zlé podmienky v nitrianskej detskej klinike

Nitra 10. septembra – Viacerí pediatri v nitrianskej fakultnej nemocnici sa sťažujú na zlé riadenie Kliniky novorodencov, detí a dorastu. Nepáči sa im autoritatívne vedenie kliniky a zaobchádzanie s jej zamestnancami. So svojím podnetom sa už obrátili aj na ministerstvo zdravotníctva. Viacerí z lekárov dali výpovede. Jedným z nich je aj primár Juraj Jakubička. Ten hovorí o obrovskej fluktuácie lekárov, ktorá je podľa jeho slov zapríčinená práve zlými pomermi na pracovisku. „Za 16 mesiacov odišlo ‚dvojciferné číslo‘ lekárov,“ skonštatoval.

Prednostka kliniky Alena Ďurišová považuje sťažnosti lekárov za subjektívny názor štyroch ľudí. „Pracuje tu ďalších 18 lekárov. Doteraz sa nikto na nič nesťažoval, nezaznamenala som žiadne podnety alebo výhrady k fungovaniu kliniky. Nie je pravda, že by lekári hromadne odchádzali. Deje sa tak na základe bežného pohybu pracovníkov. Momentálne už zvažujem právne kroky zamerané na ochranu osobnosti,“ uviedla Ďurišová pre TASR. Zároveň zdôraznila, že primárovi Jakubičkovi do vedenia oddelenia nijako nezasahovala. „Výpoveď dal sám. Okrem práci v nemocnici mal aj viacero ambulancií. Možno nestíhal robiť všetko a musel svoju situáciu riešiť takto,“ povedala Ďurišová.

Primár Jakubička však oponuje: „Moja výpoveď je výsledkom rozdielneho názoru na vedenie kliniky, na jednanie s ľuďmi. Nepodal som ju preto, že by si musel riešiť svoju ambulanciu. Situácia na klinike určite nie je normálna. Nie sú adekvátne zabezpečené služby, takže zlyhávajú základné funkcie kliniky a teda zabezpečovanie zdravotnej starostlivosti“.

Podľa Ďurišovej takéto tvrdenia nie sú pravdivé. Zdôraznila, že všetky služby na klinike sú zabezpečené. „Je tam aj zastupujúca externá lekárka. Je skúsená, nikto sa na ňu nesťažoval, ani rodičia, ani personál. Opakujem, tieto výhrady považujem za subjektívny názor štyroch lekárov,“ dodala.

Jakubička sa nechcel vyjadrovať k obsahu podnetu, s ktorým sa lekári obrátili na ministerstvo zdravotníctva. „Podpísalo ho viac ľudí, niektorí sú v zahraničí a ja nechcem hovoriť za nich. Sú tam výhrady voči krokom vedenia kliniky, ktoré sa dajú považovať za prekračovanie kompetencií,“ uviedol.

Hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Čižmáriková potvrdila, že podnet lekárov z nitrianskej nemocnice je v súčasnosti v štádiu prešetrovania.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X