Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Svoradov pramen nitra.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.podmevon.sk
18. apríla 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Laboratórne testy ukázali, že jedinou vyhovujúcou vodou v Nitre je momentálne len z prameňa Šindolka

Len jeden z prírodných prameňov v Nitre vyhovuje kvalite pitnej vody, informuje o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre (RÚVZ).

Medzi Dňom vody (22. marca) a Dňom Zeme (22. apríla) zamestnankyne RÚVZ v Nitre odobrali vzorky vôd z nitrianskych prameňov, aby ich otestovali v rámci výkonu štátneho zdravotného dozoru nad zásobovaním obyvateľstva pitnou vodou. 9. apríla boli odobraté vzorky vody zo Svoradovho prameňa, z prameňa na Pivoňkovej ulici aj z prameňa Šindolka.

Pomocou laboratórnych vyšetrení bolo zistené, že Svoradov prameň a prameň na Pivoňkovej ulici nevyhovujú požiadavkám vyhlášky Ministerstva zdravotníctva, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o kvalite pitnej vody, programe monitorovania a manažmente rizík pri zásobovaní pitnou vodou Obsahujú totižto nadmieru baktérií a mikroorganizmov.

Voda z prameňa Šindolka jediná z testovaných vzoriek vôd prešla testom a jej kvalita vyhovuje požiadavkám vyhlášky Ministerstva zdravotníctva. „Vzorka vody z Puškinovho prameňa nebola odobratá z dôvodu nulovej výdatnosti,“ uzatvára správu RÚVZ so sídlom v Nitre.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X