Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Workshop: CYANOTYPIA / MODROTLAČ

Untitled-8

Pre záujemcov o historické fotografické techniky sme opäť pripravili tvorivú dielňu CYANOTYPIA s Evlov Vlasič, v Bratislave  žijúcou a tvoriacou slovenskou fotografkou.

Cyanotypia patrí medzi najstaršie kopírovacie techniky. V  roku 1842 technický postup publikoval jeden z otcov fotografie a vynálezca ustálovača John F. W. Herschel.  Jednoduchý a lacný proces cyanotypie sa užíval pre kopírovanie náhľadových kópií …. tzv. modráky. Vďaka  jednoduchosti a nízkej toxicite sa kyanotypia hodí pre začiatočníkov alternatívnych techník.

Téma: CYANOTYPIA  (modrotlač)

Kedy: V SOBOTU 20.júna Začíname o 9:00 hodine.

Zabezpečenie: K dispozícii bude všetko potrebné na zvládnutie techniky cyanotypie. Každý účastník workshopu odchádza s tromi vlastnoručne vyrobenými fotografiami  technikou cyanotypie na papieri,, látke (hodváb/balvna), kachličke … čo si kto prinesie.

PROGRAM:
úvodom o technike – trochu histórie – o papieroch – príprava papiera – želatínovanie – nanášanie citlivej vrstvy – sušenie – exponovanie – vymývanie – príprava farby – nanášanie farby -retuš a záverečné úpravy – diskusia – v prípade záujmu o výrobu viac fotografií, nie je problém si dokupiť chémiu a ďalši papier, namiešanú chémiu či papier si môžete zakúpiť u nás na prácu doma …

Parkovanie: bezproblémové pri Trafačke

Priniesť si: doporučujeme priniesť si tri svoje negatívy vytlačené v lejzrovke na pauzovacou papieri / fólii do formátu 18×24 / A4 (kto nemá takú možnosť, môže priniesť svoju predlohu na USB kľúči a my mu negatív vytlačíme).

Kontakt : František Kolář – [email protected] ,  00421 905 651 667

Cena: 50€

máj, 2022

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X