Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kurz Intuitívny Tanec a Tanečná Improvizácia

Kurz Intuitívny Tanec a Tanečná Improvizácia sa zameriava na vnútorný prežitok a katarzíjný / psychohygienický učinok, ktorý nám tanec ponúka. Zážitkovým spôsobom skúma čím všetkým nás tanec môže obohatiť a napomôcť nám v našom osobnom rozvoji,“ Jakub Cerulík.

Dom Matice slovenskej v Nitre otvára svoje priestory pre nový tanečný kurz, ktorý začína vo štvrtok 4. apríla a bude sa konať pravidelne každý štvrtok o 19.00 hod.

Odbor Mladej matice v spolupráci s performerom, choreografom, víťazom súťaže Tanečného Divadla a Súčasného Tanca – Gala Art Moves 2018 Jakubom Cerulíkom organizuje kurz nie len pre tanečníkov. Lektor sa venuje princípom súčasného tanca, kontaktnej improvizácie, herectva, pohybovej a expresívnej terapie a ďalším pohybovým prístupom. Pracuje s predstavivosťou, muzikalitou, emóciami, gestikuláciou tela, dynamikou pohybu, telesným experimentom a hlavne s koncepciami pohybu a vnímania hudby, ktoré nám ponúkajú rôznorodosť prežitkov z pohybu, tanca a hudby.

Zámerom kurzu je poskytnúť prostriedky, vďaka ktorým sa človek môže lepšie spoznať, navrátiť k svojej autentickosti a z nej byť schopný čerpať svoj vlastný arzenál pohybových fráz a individuálny tanečný prejav. Hlavným cieľom je spoznávanie samého seba, preto je kurz vhodný ako pre netanečníkov, tak aj pre tanečníkov, ktorý chcú prehĺbiť prežitok zo svojho tanca.

 Lektor: Jakub Cerulík

Termín: každý štvrtok o 19.00 hod.

Miesto: Dom MS v Nitre, miestnosť na 1. poschodí/vchod zozadu

Cena lekcie: dobrovoľný príspevok (Odporúčaný 3-5 eur)

Imtuitivny tanec.jpg

október, 2020

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X