Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sturova 1.png
ilustračné: mapy.google.sk
22. februára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Ktoré cesty a chodníky v Starom meste opravia tento rok?

Opravy sa má dočkať napríklad parkovisko pri zubnej poliklinike na Párovciach, vnútrobloky na Štúrovej ulici, chodníky na Kalvárii aj schodisko na Palánok.

Jednotlivé investičné akcie vybral Výbor mestskej časti Staré mesto, ktorý dostal k dispozícii z mestského rozpočtu balík 450-tisíc eur.

„Máme aj presunuté investičné akcie z roku 2016 plus nové akcie. Pokračovať budeme v opravách vnútroblokov na Štúrovej ulici, prvý sme spravili už vlani. Na Párovciach sme vlani spravili Koceľovú, teraz ideme na Priehradnú a tiež sa bude robiť parkovisko v areáli zubnej polikliniky, ktoré je dlhodobou traumou. Sú tam veľké výtlky, bude sa tam robiť súvislá oprava komunikácií,“ priblížil predseda Výboru mestskej časti Staré mesto Ján Vančo.

V pláne je aj rekonštrukcia vnútroblokových komunikácií za Ferenitkou a na Wilsonovom nábreží. Za Ferenitkou 1, na Mostnej ulici 1 až 9 a na Wilsonovom nábreží 2 až 4 sa budú rekonštruovať aj vnútroblokové kanalizácie. Obyvatelia Kalvárie sa môžu tešiť na rekonštrukciu chodníkov, konkrétne sa uliciach Jánošíkova a Moyzesova. Peniaze pôjdu aj na projektovú dokumentáciu na parkovisko na Smetanovej ulici na Kalvárii.

„Na Wilsonom nábreží, kde sme minulý rok robili komunikáciu a chodník, sa tento rok bude robiť parkovisko po jednej strane,“ doplnil Vančo. Rekonštrukcie sa má dočkať aj schodisko od vinárne na Podzámskej ulici, ktoré vedie na Palánok.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X