Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
rastliny, kvety
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
16. novembra 2018 Zaujímavosti od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Kruhový objazd pod Zoborom sa bude zelenať, mesto tu dalo vysadiť stovky rastlín

Podľa zmluvu, ktorá nitrianska radnica nedávno zverejnila na svojej webovej stránke, sa kruhový objazd pod Zoborom dočká v blízkej dobe novej zelene.

Ako sa uvádza vo zverejnenom dokumente, Nitra podpísala zmluvu, ktorej predmetom je „Výsadba kruhového objazdu pod Zoborom“, konkréte pôjde o plochu 450 metrov štvorcových, ktorá bude v rozsahu vykonania predvýsadbovej úpravy terénu, výsadby záhonov rastlinným materiálom a štrkovania záhonov.

O tieto práce sa postará Ing. Martina Šášiková VICTORIA so sídlom v Nitre, pričom práce sa majú uskutočniť v plnom rozsahu podľa ustanovení zmluvy najneskôr do 14. decembra tohto roka. Ako dopĺňa zmluva, dodávateľ prác je zodpovedný za dodržanie dohodnutého termínu.

Cena za zhotovenie predmetu zmluvy bola stanovená na 14.996,99 EUR bez DPH. Po prirátaní platnej 20-percentnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 2.999,39 EUR, sa tak celková suma za výsadbu vyšplhá na 17.996,38 EUR vrátane DPH.

„Cena plnenia je dohodnutá ako maximálna cena, obsahuje všetky náklady a zisk dodávateľa nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu dohodnutých prác vrátane dodávky a výsadby dohodnutého rastlinného materiálu a iných komponentov v zmysle cenovej ponuky dodávateľa. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve, a to až do doby ukončenia prác podľa zmluvy,“ spresnila zmluva.

Čo sa týka záruky, tá je nasledovná: „Dodávateľ zodpovedá za to, že predmet tejto zmluvy je zhotovený podľa podmienok zmluvy. Dodávateľ poskytuje záruku za odborné prevedenie sadových prác v trvaní 6 mesiacov. Dodávateľ bude povinný dodaný rastlinný materiál bezplatne nahradiť novým v prípade zistenia, že znehodnotenie (úhyn) dodaného rastlinného materiálu bol spôsobený neodbornými postupmi súvisiacimi s výsadbou dodaných rastlín alebo dodaním preukázateľne nekvalitného rastlinného materiálu. Záručná doba začína plynúť dňom podpísania protokolu o odovzdaní a prevzatí prác zmluvnými stranami. Záruka sa nevzťahuje na vady spôsobené neodborným zásahom zo strany objednávateľa alebo tretej osoby alebo úmyselným poškodením výsadby treťou osobou.“

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X