Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Autobus
Foto: ilustračné, NitraDen.sk
23. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na križovatke ulíc Dlhá – Slamkova pribudne výbočisko pre autobusy MHD

Na križovatke ulíc Dlhá – Slamková má ešte v tomto roku pribudnú výbočisko pre autobusy MHD. Vybuduje ho firma EUROVIA SK za sumu 50-tisíc eur vrátane DPH.

Mesto Nitra nedávno podpísalo zmluvy s firmou EUROVIA SK na základe cenovej ponuky, ktorú firma doručila mestu 11. augusta 2016.

Predmetom zmluvy je zhotovenie výbočiska  pre MHD na križovatke ulíc Dlhá – Slamková. Podľa zverejneného dokumentu sa má začať s prácami do troch dní od účinnosti zmluvy a ukončené majú byť do 27. decembra 2016.

Cena za zhotovenie diela bola stanovená na 41.666,67 eur bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 8.333,33 eur, tak mesto za dielo zaplatí rovných 50-tisíc eur.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy,“ informuje dokument.

Záručná doba na výbočisko je klasických 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. Zmluvné strany sa dohodli aj na náhradách škôd a nákladov, ktoré sa budú riadiť podľa obchodného zákonníka.

V cene sú zahrnuté zemné práce, zakladanie, zvislé a vodorovné konštrukcie, komunikácie, ostatné konštrukcie či presun hmôt HSV.

Osadený bude taktiež parkový, cestný a chodníkový obrubník či rôzne značenia. V rozpočte sú zahrnuté aj ďalšie práce a konštrukcie nevyhnutné k vyhotoveniu predmetného diela.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X