Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zdravotníci, doktor
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
18. mája 2014 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračné: SITA/AP

Krajskí poslanci opäť prerokujú platby za sociálne služby

Nové všeobecne záväzné nariadenie, ktoré prijali v marci, župan Milan Belica nepodpísal

NITRA 18. mája – Poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) budú v pondelok 19. mája opäť rokovať o platbách za sociálne služby v zariadeniach kraja. Nové všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré prijali v marci, totiž župan Milan Belica nepodpísal. Búrlivú diskusiu vtedy vyvolalo zavedenie nového poplatku za spoločné priestory, ktorý by bol vo výške takmer desať eur za mesiac. Názory poslancov sa rozchádzali aj pri hodinovej sadzbe za tlmočnícke služby, ktorá bola znížená z 8,87 eura na 6,44 eura. Aktuálne sú však navrhnuté rovnaké sumy, o ktorých budú poslanci opäť rokovať. Medzi ďalšími bodmi pondelkového krajského zastupiteľstva je aj prehodnotenie výšky finančného príspevku na vykonávanie opatrení sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately v rodine na rok 2014 pre oprávnené subjekty, schválenie záverečného účtu kraja za rok 2013 a vyplácanie odmien poslancom a členom komisií. Zastupiteľstvo sa bude zaoberať aj návrhom dotácií na obnovu národných kultúrnych pamiatok na území Nitrianskeho kraja na rok 2014, projektom Ipeľské mosty a vstupom NSK do záujmového združenia právnických osôb Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X