Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
nadacia-pomoc-nitra-kraj-pomoc-ludom-gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: GettyImages
26. marca 2019 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Krajská Nadácia Pomoc je nefunkčná, jej činnosť chcú znova oživiť

Nadácia Pomoc, ktorú založil Nitriansky samosprávny kraj v roku 2016, je nefunkčná.

Dôvodom je, že 19. septembra 2018 sa skončilo funkčné obdobie správkyne nadácie, všetkých členov správnej rady aj dozornej rady a zastupiteľstvo nevyčlenilo v rámci rozpočtu kraja na rok 2019 pre nadáciu žiadne financie.

Na kraj sa neustále obracajú obyvatelia, rodiny aj organizácie. Mnohí potrebujú akútnu pomoc na zabezpečenie liečby pre členov rodiny s ťažkým zdravotným postihnutím. Nadácia je vysoko hodnotená a bola by som veľmi nerada, keby nemohla pokračovať vo svojej činnosti,“ povedala na pondelkovom zastupiteľstve poslankyňa Anna Šmehilová. Spolu s podpredsedom kraja Igorom Éderom predložila návrh na záchranu nadácie. Poslanci schválili, že v júni im riaditeľ úradu kraja predloží návrh na menovanie nových členov správnej rady nadácie.

Účelom Nadácie Pomoc je pomoc starým, chorým a bezmocným ľuďom v núdzi. Nárok na podporu majú aj deti, ktoré potrebujú pomoc iných ľudí, predovšetkým zdravotnú rehabilitáciu. Poskytuje tiež individuálnu podporu pre jednotlivcov alebo skupiny ľudí, ktorí sa ocitli v ohrození života alebo boli postihnutí živelnou pohromou na území Nitrianskeho kraja.

Nadácia využíva nielen financie, ktoré do nej vložila župa, ale má ich získavať aj z ďalších zdrojov. „V minulosti sme riešili aj taký prípad, že občanovi zhorel dom a snažili sme sa aspoň trochu pomôcť. Nadácia Pomoc bola založená v dobrej viere, aby sa podchytili práve aj takéto prípady, pretože život je niekedy krutý a stane sa, že ľudia naozaj potrebujú okamžitú pomoc,“ povedal predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X