Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILAVA: Ústav na výkon väzby
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Knižnica v ilavskej väznici. Ústav na výkon trestu odòatia slobody a Ústav na výkon väzby Ilava patria k najstarším na Slovensku. Ústav zabezpeèuje výkon väzby a najmä výkon trestu odòatia slobody odsúdených mužov zaradených do stredného a maximálneho stupòa stráženia, ako aj tých, ktorým boli uložené doživotné tresty. Celková kapacita ústavu je 672 osôb. Ilava, 14. december 2012. Foto: SITA/Diana Èernáková
18. marca 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skKrajská knižnica Karola Kmeťka Ilustračné: SITA/AP

Krajská knižnica bude aj tento rok súčasťou podujatia Týždeň slovenských knižníc

(PR) V tomto roku sa uskutoční v poradí už 15. ročník celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc, ktorého motto označuje knižnice ako miesto pre všetkých. Každý, bez ohľadu na vek, sociálny či zdravotný status, má dvere do knižnice otvorené a k službám, ktoré poskytuje, má neobmedzený prístup. V Krajskej knižnici Karola Kmeťka v Nitre sa tento týždeň bude konať v dňoch 31. marca až 4. apríla 2014.

Toto celoslovenské podujatie, vyhlásené Slovenskou asociáciou knižníc, pozitívne zviditeľňuje knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejších podujatí. Je to týždeň zvýšenej aktivity knižníc s cieľom ich propagácie, ako aj propagácie čítania, ktoré je v súčasnosti, najmä v radoch mládeže, dosť zaznávané.

V tomto týždni organizuje krajská knižnica množstvo aktivít. V hlavných priestoroch na Ul. Fraňa Mojtu 18 sa pre čitateľov budú konať viaceré zaujímavé podujatia, z ktorých spomenieme besedu s chovateľkou psov Júliou Ptáčkovou (31. 3. – 10.00 h), besedy so spisovateľkami Ľubicou Suballyovou (1. 4. o 10.00 h), Lenou Riečanskou (2. 4. o 10.00 h) i Monikou Jakubeczovou (2. 4. o 17.00 h). Ako spisovateľka, autorka knihy pre deti, sa na besede predstaví známa moderátorka Adela Banášová (3. 4. o 14.00 h). Knižnica privíta vo svojich priestoroch veľmi zaujímavého hosťa, riaditeľa Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu Róberta Hajšela (3. 4. o 10.00 h), ktorý navštívi knižnicu vďaka spolupráci s Agroinštitútom v Nitre.

V pobočke na Klokočine sa uskutočnia besedy s našimi regionálnymi osobnosťami ako sú autorka série príbehov Mariotovi dediči Marja Holécyová (31. 3. o 10.00 h), začínajúca spisovateľka Miroslava Kilianová (2. 4. o 10.00 h) a tiež amatérska astronómka Mgr. Mária Záborská, ktorá deťom priblíži ďaleký a tajomstvami opradený vesmír (1. 4. o 9.00 h).

Osobitnú pozornosť počas celého roka venuje krajská knižnica zdravotne postihnutým používateľom, preto neprekvapuje, že aj v rámci Týždňa slovenských knižníc sa ostatným čitateľom knižnice predstavia klienti mestského Denného stacionára pre ťažko zdravotne postihnutých v Nitre na Baničovej ul. tým, čo dokážu svojimi, často chorými, rukami vytvoriť a to prostredníctvom výstavky svojich prác (31. 3. od 10.00 do 16.00 h – Fraňa Mojtu 18). Hudobno-poetické pásmo v ich podaní s názvom Jarné pohladenie si budú môcť návštevníci knižnice pozrieť pondelok 31. 3. o 13.30 hod. tiež na Ul. Fraňa Mojtu 18.

TSK_plagat_2014_vyska

Horizon33_2014-3-18_20-9-3

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X