Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sos veterinarna maps.google.sk_.jpg
maps.google.sk
3. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Kraj vypísal už tretie obstarávanie na opravu školy, kde stavala firma bez zmluvy

Nitriansky samosprávny kraj vypísal už tretie verejné obstarávanie na rekonštrukciu Strednej odbornej školy veterinárnej v Nitre. Uchádzači môžu predkladať svoje ponuky do 14. septembra.

Prvé verejné obstarávanie vyhrala firma JUMA Nitra s ponukou 1 066 645 eur, pričom deklarovala, že práce stihne za 22 pracovných dní. Nitriansky župan Milan Belica mal pochybnosti, že za 22 dní sa nedá stavba kvalitne spraviť vzhľadom na jej rozsah a technologické postupy, preto obstarávanie zrušil. Firma išla napriek tomu stavať do areálu školy bez zmluvy. Kým na to župa prišla, firma preinvestovala zhruba 310-tisíc eur.

V druhom obstarávaní hľadal kraj firmu, ktorá rekonštrukciu vstupnej časti, krčkov a telocvične školy dokončí. Predpokladaná hodnota zákazky bola 484 237 eur bez DPH. Nakoniec aj toto obstarávanie zrušil. Dôvodom bolo, že sa prihlásila len jedna firma. Podľa informácie zverejnenej vo vestníku verejného obstarávania tým nebol naplnený princíp transparentnosti, hospodárnosti a efektívnosti. „Nitriansky samosprávny kraj obálku od jediného uchádzača, spoločnosti EURO-ŠTUKONZ, a. s. Bratislava, v zmysle zákona neotváral a zaslal späť na adresu uchádzača,“ uviedla hovorkyňa predsedu kraja Oľga Prekopová. Predpokladaná hodnota zákazky zostala v novom obstarávaní rovnaká.

Vyplatená pokuta

Na základe rozhodnutia krajských poslancov vyplatila župa do konca mája firme JUMA Nitra 310 157 eur. Firma dovtedy zrealizovala „nevyhnutné stavebné práce smerujúce k riadnemu ukončeniu časti zrealizovaného diela“. Zároveň 4. mája zaplatila na bankový účet kraja 6 100 eur. Ide o náklady, ktoré mal kraj v súvislosti s touto kauzou – 3 800 eur z toho tvoria náklady na súdneho znalca z odboru stavebníctva a 2 300 eur predstavujú náklady na trovy právneho zastúpenia a poradenstva. Prípadom sa zaoberá polícia. Župa podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X