Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesta pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
29. augusta 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk Diskusia()

Kraj vybral dodávateľov rekonštrukcie piatich ciest z eurofondov

Nitriansky samosprávny kraj vybral dodávateľov rekonštrukcie piatich úsekov ciest. Na projekty získal nenávratný finančný príspevok 20,9 milióna eur z eurofondov. Celkovo zmodernizuje 94,6 kilometra ciest druhej triedy.

Víťazom piatich verejných obstarávaní sa stali tri firmy. Ako vyplýva z oznámení o výsledkoch vyhodnotení ponúk zverejnených vo vestníku verejného obstarávania, firma MBM-GROUP, a. s., z Námestova predložila víťaznú ponuku v troch verejných obstarávaniach. Zrekonštruovať má cestu II/562 Šaľa – Nitra za 3 643 430 eur, cestu II/499 Nemčice – Radošina – hranica kraja za 5 225 674 eur a cestu II/511 Vráble – Tesárske Mlyňany za 2 635 875 eur. Váhostav – SK, a. s., bude robiť cestu II/580 Šurany – Podhájska – Kalná nad Hronom za 5 720 719 eur a EUROVIA SK, a. s., zrekonštruuje cestu II/511 Topoľčianky – Skýcov za 2 943 591 eur.

Druhé verejné obstarávanie

Verejné obstarávania na cesty II/580 Šurany – Podhájska – Kalná nad Hronom, II/562 Šaľa – Nitra a II/511 Topoľčianky – Skýcov vypísal kraj opätovne, prvé zrušil 8. februára na základe záverov z kontroly Riadiaceho orgánu pre Integrovaný regionálny operačný program. Problémom bolo, že v súťažiach sa kraj rozhodol nezohľadňovať len najnižšiu ponúknutú cenu, ale aj lehoty výstavby. Viedli ho k tomu skúsenosti z minulosti. Ako uviedla vo februári hovorkyňa predsedu kraja Oľga Prekopová, považovali to za dôležité preto, aby občania netrpeli dlhodobo rozkopávkami.

„Dobrý úmysel sa dostal v procese verejného obstarávania do stavu, že práve podmienka lehoty výstavby mala vplyv na cenovú ponuku a celkový výsledok verejného obstarávania,“ povedala vtedy Prekopová. Nenávratné finančné príspevky z európskych peňazí má kraj na tieto tri cesty schválené od júna 2017. Peniaze na ďalšie dva projekty mu schválil rezort pôdohospodárstva v januári 2018.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X