Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Župný dom, NSK, Èas poslancov NSK presadzuje možnos zrekonštruova pre úèely Úradu NSK Župný dom, kde v súèasnosti sídli predseda NSK Milan Belica. Nitrianski krajskí poslanci na mimoriadnom zastupiteľstve nerozhodli o kúpe budovy, ktorá sa mala sta novým sídlom Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). Nitra, 6. október 2006. Foto: SITA/Mária Pietová
SITA
25. októbra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Kraj bude oceňovať významné osobnosti, títo traja muži si tento rok zaslúžia cenu najviac

Nitriansky samosprávny kraj opäť ocení známe osobnosti, tento rok udelí tri ocenenia. Rozhodli o tom poslanci na pondelňajšom rokovaní.

Cenu NSK získa in memoriam národný umelec a akademický sochár Tibor Bartfay. Táto významná osobnosť slovenskej kultúry a výtvarného umenia získa ocenenie za mimoriadny celoživotný prínos k rozvoju výtvarného umenia a propagácie Slovenska a Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) vo svete.

Ocenia aj akademického sochára, vysokoškolského pedagóga a medzinárodne uznávaného dizajnéra Štefana Kleina. Verejnosť ho pozná predovšetkým ako konštruktéra lietajúceho auta, cenu mu udelia za mimoriadne zásluhy o rozvoj slovenského dizajnu a propagáciu Slovenskej republiky i NSK v zahraničí.

Tretím oceneným bude vedecký pracovník, vysokoškolský pedagóg, zakladateľ a dlhoročný riaditeľ Výskumného ústavu živočíšnej výroby v Nitre Ján Plesník. Kraj ho ocení za vynikajúcu celoživotnú vedeckovýskumnú a pedagogickú činnosť v oblasti rozvoja poľnohospodárskych vied na Slovensku i šírenie dobrého mena Slovenska aj NSK vo svete.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X