Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NOVÁKY: 6. výroèie tragickej udalosti vo VOP
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Štátny tajomník MO SR Miloš Koterec poèas pietnej spomienky pri Pamätníku obetiam tragického výbuchu vo Vojenskom opravárenskom podniku Nováky. Nováky, 2. marec 2013. Foto: SITA/¼udovít Vaniher
28. júla 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 SITA/AP

Koterec si v Nitre pripomenul 100. výročie začiatku 1. svetovej

Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Miloš Koterec si dnes na vojenskom cintoríne v Nitre – Mlynárciach pripomenul 100. výročie začiatku 1. svetovej vojny. Pietnou spomienkou si pripomenul pamiatku obetí tzv. Veľkej vojny.

„Veľká vojna sužovala Európu a svet viac ako štyri roky. Po jej skončení sa svet, ako sme ho dovtedy poznali, stal minulosťou. Dnes stojíme na cintoríne, kde je pochovaných 427 vojakov rôznych národností. Aj to je dôkaz toho, že vojna sa nepozerá na národnosť, vierovyznanie, vek,“ povedal štátny tajomník. Zdôraznil, že je dôležité pripomínať si obete 1. svetovej vojny aj takýmto spôsobom, „…aby sme brali memento hrôz, ktoré vojny vždy sprevádzajú, skutočne vážne a aby sme zároveň pochopili ich možné dôsledky,“ povedal.

Štátny tajomník Koterec dnes zároveň odmenil vojakov z 12. mechanizovaného práporu v Nitre a z Protilietadlovej raketovej brigády, ktorí sa o cintorín starajú počas svojho osobného voľna. „Patrí vám za to veľká vďaka,“ zdôraznil.
Vojenský cintorín v Nitre bol zriadený počas 1. svetovej vojny v rokoch 1914 – 1915. Pochovaných je na ňom 427 vojakov rôznych národností. Hroby sú v správe Mestskej správy cintorínov Nitra, ktorá postupne všetky hroby obnovuje.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X