Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stacionar banicova nitra.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: Mesto Nitra
2. augusta 2019 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Kontrola ministerstva zistila ukážkové fungovanie denného stacionára na Klokočine

Nitriansky denný stacionár na Baničovej si vyslúžil od Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR pochvalu.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR sa zameralo na kontrolu denných stacionárov po Slovensku. Celkovo ich v krajine funguje viac ako 200 a pri kontrole navštívili približne štvrtinu z nich. Kontroly sa najhoršie končili zväčša pre súkromné stacionáre, kde sa úradníci často stretávali s falšovaním dochádzky klientov, na ktorých poberajú od štátu dotácie, ale aj s inými.

Práve v rámci tejto celoslovenskej kontroly bol veľmi dobre ohodnotený denný stacionár pre seniorov a zdravotne postihnutých, ktorý funguje 11. rok v Správe zariadení sociálnych služieb na Baničovej ulici v Nitre. „Jeho celková kapacita je 45 klientov a rozdelená je pre tri cieľové skupiny: seniori, autisti a ľudia s mentálnym alebo zdravotným postihnutím,“ povedala Zuzana Jančovičová, riaditeľka Správy zariadení sociálnych služieb v Nitre.

Klienti stacionára na Baničovej majú zabezpečenú pestrú aktivitu, ale aj termo akupunktúrne masážne lôžko, či zdvíhacie zariadenie, vďaka ktorému sa môžu venovať rôznym činnostiam. „Možnosť tráviť voľný čas v dennom stacionári obohacuje klientov po každej stránke. Nenahraditeľný je pre nich sociálny kontakt a rozvíjanie zručností, čo im spestruje život. V stacionároch sú zamestnané aj opatrovateľky, ktoré sa im venujú, robia s nimi rehabilitačné cvičenia. Pobyt v stacionári im po každej stránke skvalitňuje život,“ hovorí Zuzana Jančovičová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X