Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kontajner pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay.com
4. októbra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Kontajnerové prekladisko nebude súčasťou Terminálu intermodálnej prepravy pre Jaguar

Terminál intermodálnej prepravy, ktorý stavajú v Lužiankach pri Nitre Železnice Slovenskej republiky (ŽSR), bude pozostávať z dvoch funkčných celkov namiesto pôvodne avizovaných troch. ŽSR si uplatnili opciu na nerealizovanie kontajnerového prekladiska.

„K tomuto kroku sa pristúpilo z dôvodu, že ŽSR za súčasných podmienok nepovažovali investíciu do tohto funkčného celku za bezpečnú. V zmysle platného kontraktu so zhotoviteľom budú nateraz realizované len práce na funkčných celkoch sklad hotových výrobkoch a expedičné koľajisko,“ uviedla Ivana Popluhárová z Odboru komunikácie Generálneho riaditeľstva ŽSR. Výšku ušetrených investičných výdavkov v súčasnosti vyčísľujú.

Železnice SR predpokladajú tržby na úrovni milióna eur ročne za služby poskytované v sklade hotových výrobkov. „Pri expedičnom koľajisku sa uvažuje s nábehovou fázou, pričom dosiahnutie top produkcie sa očakáva v roku 2023. Tržby by mali v tomto roku dosiahnuť úroveň 2,2 milióna eur,“ informovala Popluhárová.

Terminál intermodálnej prepravy stavia v severozápadnej časti Priemyselného parku Nitra – Sever za 51,8 milióna eur bez DPH firma Strabag, s. r. o., ktorá si v apríli prevzala stavenisko. Trať zabezpečí prepravu tovarov najmä pre automobilku Jaguar Land Rover, ale aj pre celý priemyselný areál aj širšie okolie Nitry. Popluhárová potvrdila, že automobilka má záujem o služby expedičného koľajiska a skladu hotových výrobkov a v súčasnosti pripravujú zmluvy o poskytovaní služieb. Terminál bude napojený na rýchlostnú cestu R1 a celoštátnu aj euroázijskú železničnú sieť. Výstavbu terminálu financujú ŽSR z vlastných zdrojov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X