Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kroj_nitra_ilustracne_sita.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
18. apríla 2017 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Koncom apríla sa uskutoční Charitatívny majáles Nitra v kroji

(PR článok) – Nitrianska humanitná spoločnosť Homo Nitriensis organizuje v nedeľu 30. apríla Charitatívny majáles – Nitra v kroji. Podujatie sa koná od 17. hodiny v priestoroch Estrádnej haly PKO v Nitre.

Programovým cieľom tohto podujatia je prispieť k zachovaniu kultúrneho dedičstva a ľudových tradícií prostredníctvom prezentácie rozmanitosti krojov regiónu Nitrianskeho samosprávneho kraja. Charitatívny cieľ tohto podujatia spočíva v tom, že výťažok bude použitý na dofinancovanie Detského ihriska pre Domov pre osamelých rodičov na Krčméryho ulici v Nitre.

Súčasťou programu bude prehliadka krojov regiónu Nitrianskeho samosprávneho kraja, stavanie mája, vystúpenie mužskej speváckej skupiny Lidovec zo Solčian a krojovaná zábava.

V rámci prehliadky krojov sa budú prezentovať folklórne súbory, folklórne skupiny, ale aj neformálne skupiny ľudí, ktoré predvedú kroje svojej obce alebo regiónu. Vzhľadom na to, že sa podujatie bude konať v predvečer 1. mája, pripomenie si aj tradíciu stavania májov. Krojovaná zábava bude prebiehať formou spoločenskej tanečnej zábavy. Do tanca bude hrať hudobná skupina Profil.

Ak neviete tancovať, nevadí, naučia vás aspoň základné kroky v rámci programu. Pokiaľ nemáte kroj, tiež nevadí, stačí si obliecť voľný spoločenský odev. Ale ak kroj máte, oblečte si ho, organizátori vás za to odmenia darčekom.

Vstupné je 10 aur na osobu a zahŕňa bohatý kultúrny program, večeru, víno a občerstvenie. Vstupenky si môžete zakúpiť u Vierky Zaujecovej na telefónnom čísle 0902 960 670 alebo mailom na [email protected]

Charitatívny Majáles Nitra v kroji sa bude konať pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu a primátora Mesta Nitra Jozefa Dvonča.

Nitra_v_kroji 2.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X